Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Rugsėjo 1-oji? Duok tūkstantėlį

Rugsėjo 1-oji moksleiviams kasmet siejasi su katorga, o jų tėvams − su smarkiai patuštėjusia pinigine. Drabužiai, kuprinė, penalas, pieštukai, sąsiuviniai ir dar daug smulkmenų, kurios, kainuodamos nuo keliolikos iki kelių šimtų litų iš tėvų reikalauja tūkstantinių sumų.
Mokykla
Mokykla / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmoko mokyklos krepšelis − tūkstantis litų

Supirkdami visas reikalingas smulkmenas tėvai turi apgalvoti viską. Pradedant ergonominius reikalavimus atitinkančia kuprine, rašomuoju stalu bei kėde ir baigiant sąsiuvinių aplankalais ir pieštukinėmis.

Kanceliarijos prekių parduotuvės darbuotoja Simona, vedusi paskaitą apie reikalingiausias prekes bei jų kainų skirtumus, papasakojo, kaip svarbu pirmokui įsigyti labai gerą kuprinę.

Kuprinių kainų skirtumas − 200−300 litų. Galima įsigyti visos komplektacijos kuprinę, kurioje rasite dar ir penalą, sportinį maišelį, gertuvę bei pietų dėžutę. Nepamirškite pasižiūrėti į kainą. Tokia nuostabi kuprinė kainuos iki 500 litų. Vis dėlto vienas svarbiausių dalykų pirmokėliui ir yra kuprinė. Labai gerą, atitinkančią visus ergonominius reikalavimus kuprinę galima rasti už kelis šimtus litų.

Visuomet reikia klausti parduotuvės darbuotojų ar tėvams patikusi kuprinė tiks vaikui nešioti daug sveriančias knygas, sąsiuvinius, dailės reikmenis. Netinkamai paskirstytas svoris gali būti nugaros skausmo priežastimi.

Renkantis penalą reikėtų atsižvelgti ir į kainą, ir į jo komplektaciją. Yra penalų, kurie, būdami visai tušti, kainuoja brangiau negu pilnos komplektacijos penalai. Dažnai sportinis maišelis sportiniams bateliams būna kuprinės komplektacijoje, tačiau nereikia pamiršti, kad į kuprinės spalvą panašios spalvos atskirai perkamas maišelis gali sutaupyti keliolika litų.

Rašiklis pirmokėliui − labai svarbus. Kai kurios mokyklos neleidžia rašyti tušinukais − vaikai privalo naudotis parkeriais. Tėvai turėtų pagalvoti apie tai, ar vaikas yra dešiniarankis, ar kairiarankis − parkeris kairiarankiui rašant gali tepti rankas, sąsiuvinio lapus. Taip pat svarbu vaikui parinkti gerą rašiklį su patogia laikymo zona − ką tik išmokusiam rašyti vaikui rašiklio padėtis ir laikymo patogumas yra labai svarbu.

Kanceliarinių prekių parduotuvėje kalbinta mama prisipažino, kad pirmagimiui sūnui perkami daiktai iš viso kainuos tūkstantį litų: „Mes neturime nieko: normalaus stalo, kėdės, kuprinės, net rašiklio. Visko reikia.“

Susipirkti pačius pagrindinius reikmenis vaikui tėvams atsieis apie 400 litų, tačiau jei reikia stalo, kėdės, uniformos, sportinės aprangos, sportinių batelių − pasiruoškite pakloti ir iki 1 500 litų.

Metai bėga, pirkiniai nepinga

Kanceliarinių prekių parduotuvės darbuotoja Simona pasakojo, kad pradėjus eiti į penktąją klasę reikia keisti bene visus prieš tai turėtus daiktus: kuprinę, penalą, parkerį. Tėvai per pirmuosius ketverius metus pamatę, kiek jų vaikams tenka nešiotis knygų bei sąsiuvinių, būsimiems penktokams vis dar perka kuprines su nugaros pakietinimais, nesusmengančiais dugnais, net jei vaikai tam prieštarauja.

Atšuoliuojanti paauglystė jau pradeda reikštis, tad dažniausiai vaikai parkerius ir kitą kanceliariją renkasi ne pagal kainą ar patogumą, bet pagal dizainą ir spalvas: „Būtent dėl to tėvai vietoj 300 litų gali išleisti 500 ir daugiau − užsimanę trintuko už 9 litus, o ne už 1,5 lito vaikai pridaro itin daug papildomų išlaidų“,− pasakojo kanceliarinių prekių parduotuvės darbuotoja.

Išleisti į mokyklą penktoką tėvams kainuoja iki pusės tūkstančio litų, o gimnazijose pradėjusios mokytis atžalos tėvams kainuoja kone dvigubai pigiau. Tai priklauso nuo vaiko poreikių: jie gali įsigyti trintuką už 90 ct., tačiau gali pareikšti poreikį turėti trintuką ir už 9 litus. Daugelis merginų kuprinių nebepripažįsta − jos visą reikalingą amuniciją mokyklai nešiojasi rankinėse, o vaikinai nebesirūpina tokiais reikmenimis kaip akvarelė, piešimo popierius ar visiškai naujas penalas. Paauglį apipirkti mokyklai kainuoja mažiausiai apie 250 litų.

Vilniaus dailės akademijos studentė pabandė apskaičiuoti, kiek jai kainuoja vieneri metai studijų. Bet greitai mergina nustojo skaičiuoti išleidžiamus pinigus dėl to, kad pasidarė baugu − išleidžiamas sumas vargiai kompensavo jos alga. Studentui darbas be kompiuterio – ne darbas. Reikia rašyti kursinius darbus, referatus, galų gale laukia bakalauro darbas. Jei abiturientas neturi kompiuterio − prasidėjus studijoms jį reikia įsigyti. Atmetus tuos kelis tūkstančius litų kompiuteriui įsigyti, pinigai būsimo pirmakursio studijoms gali svyruoti nuo keliasdešimties iki kelių šimtų litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos