Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Technologijos, padedančios gyventi sveikiau ir atrodyti gražiau

Sėdimas darbas, moderni buitinė technika ir automobiliai yra pagrindiniai kaltininkai, dėl kurių judame mažiau ir priaugame atsvorio. Daugeliui žmonių sunku prisiversti dalį laisvalaikio skirti sportui, tačiau technologijos gali būti puiki pagalba, kai atrandame noro ir ryžto labiau rūpintis savo sveikata. Svarbu žinoti, iš ko galima rinktis ir atrasti tinkamiausią priemonę sau.
Tik sveikas žmogus yra gražus
Tik sveikas žmogus yra gražus / Megan Adams, Flickr.com

Miegas

Antstvorį gali lemti imiego stygius. Gyvename įtemptu ritmu, tad neretai kyla pagunda sutaupyti laiko miego sąskaita. Atrodo, kad miego metu nieko neveikiame, bet tyrimai rodo, kad reguliariai miegant po mažiau nei 7 val., didėja anstvorio, diabeto, širdies ligų tikimybė bei mažėja seksualinis potraukis.

Miego kokybė ne mažiau svarbi nei kiekybė. Posakis „lyg ne ta koja iš lovos išlipęs“ iš tiesų reiškia „atsibudęs ne toje miego fazėje“. Čia jums gali praversti išmanios programėlės, pavyzdžiui, Sleepcycle (iPhone vartotojams) arba SleepBot (Android vartotojams), arba tikra revoliucija miego technologijų srityje Withings Aura. Šios technologijos seka ir analizuoja jūsų miego ritmus bei pažadina būtent tuo metu, kai organizmui tai sukelia mažiausiai streso.

Sveika mityba

Kitas daug pastangų nereikalaujantis dalykas, kurį reikėtų sutvarkyti, siekiant numesti svorio, yra mityba. Programėlės čia ir vėl ateina į pagalbą ir jų yra begalė. Pavyzdžiui, MyFitnessPal arba BeFoodSmart, o jei šios nepatiks, tiesiog paieškoje įveskite „diet“ arba „calories“. Parsisiuntę mitybos programėlę, turėsite suvesti savo amžių, ūgį, svorį ir kiek norite numesti svorio per tam tikrą laiką; tuomet – reguliariai pildyti, ko ir kiek valgėte kiekvieną dieną. Kai kurios programėlės pateikia mitybos rekomendacijas. Iš pradžių tai gali atrodyti sunku arba kelti nemažai streso, nes suprasite, kiek daug nereikalingų kalorijų suvartojate, bet ilgainiui tinkama programėlė padės susikurti kur kas geresnius valgymo įpročius ir numesti svorio.

RsV agentūros „Ad verum“ nuotr./Specialiai bėgikams sukurta programėlė „Nike + Running App“
RsV agentūros nuotr./Specialiai bėgikams sukurta programėlė „Nike + Running App“

Žingsnių matuokliai

Jūsų miego ir mitybos įpročiai geri, bet vis tiek kamuoja antsvoris? Kartais iki geresnės fizinės formos tetrūksta tik keleto žingsnių. Per dieną turėtume nueiti maždaug 10 tūkst. žingsnių (apie 3,2 km). Atrodo nedaug, tačiau dauguma biuro darbuotojų, vakarus leidžiančių prie televizoriaus ar bare, tenueina 1000–3000 žingsnių per dieną.

Jei nueinate per mažai, problemą išspręsti lengva: iki parduotuvės eikite pėsčiomis, pietaukite toliau esančiame restorane, išlipkite stotele anksčiau. Pasistengti verta: ne tik jausitės, bet ir atrodysite geriau, o moterims aktualu tai, kad nueinant po daugiau nei 2 km kasdien, celiulito atsikratyti galima vos per porą savaičių.

Kaip žinoti, ar nueinate pakankamai? Anksčiau visi būtų rekomendavę žingsnių matuoklius, tačiau dabar technologijos pažengė kur kas toliau. Vietoje įprasto žingsnių matuoklio išmėginkite FitBit Flex – jis seka ne tik jūsų fizinį aktyvumą, bet ir miego režimą.  Kitas pasirinkimas – JawBone UP24 – papildomai leidžia sekti dar ir savo mitybos režimą. O Samsung Gear Fit nuo kitų išmaniųjų apyrankių skiriasi tuo, kad atlieka dar ir telefono funkciją.

Sportas

Jei aukščiau išvardintos priemonės nepadeda, vadinasi, jums tikrai trūksta fizinio krūvio. Sporto klubai daugeliui nėra tinkamas sprendimas – nepatogu nuvykti, trūksta laiko arba, būkim nuoširdūs, noro. Išmėginkite asmeninį trenerį savo telefone. Jei pasiryžote bėgioti, motyvaciją ir drausmę išlaikyti padės Nike+ Running. Mėgstantys įvairias sporto rūšis (bėgimą, dviračius, riedučius, pasivaikščiojimus ir kita) vertina Endomondo. Jei norite treniruotis namuose, rinkitės kompanijos „Beneficial App“ programėles. Jų yra keletas ir tikrai išsirinksite tinkamiausią: visam kūnui arba konkrečiai kūno daliai treniruoti. Jei laiko visai neturite arba norite pradėti nuo kažko paprasto, išmėginkite programėlę Quick Fit – čia jau nebegalėsite niekaip pasiteisinti, kadangi treniruotė užtrunka vos 7 minutes.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„PlayStation“ žaidimų konsolės pultas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„PlayStation“ žaidimų konsolės pultas

Žaidimai

Žaidimų konsolės – „Wii“, „Play Station“, „Xbox“ ir kitos – kartais gali būti vienintelis būdas numesti svorio „beviltiškiems“. Interaktyvūs šokių ir sporto žaidimai gali būti ne tik smagus užsiėmimas laisvalaikiui su draugais, bet ir puikus būdas judėti daugiau ir tai daryti smagiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai