Kaip ir tradicinėse mugėse, čia galima rasti įvairaus maisto, žuvies, gėrimų, taip pat rūbų, papuošalų bei medinių rakandų.
Tūkstančiai šventės lankytojų mugėje ieško kažko originalesnio, skanesnio akiai ir gomuriui.
Prekybininkai neslepia – svečiai linkę išlaidauti ir šioje mugėje plačiau atveria pinigines, tad pasistengti verta.
Molinius dirbinius atvežusi parduoti senjorė nesiskundžia: sako jau sulaukusi keleto pirkėjų ir tikisi, kad jų bus dar daugiau.
„Be mugių buvo sunkūs metai. Taip, gauname pensiją, tačiau vien iš jos išgyventi labai sunku, tikrai kainų neketiname šiemet užkelti – gali kelti kiek nori, bet žmonės tiesiog nepirks.
O dabar, štai – gera kaina, puodeliai po 5 eurus, nei per brangūs, nei per pigūs“, – savo prekę gyrė prekybininkė.
Vieniems mugėje sutiktiems žmonėms kainos atrodė įkandamos, kiti tikino, kad prekybininkai prašo per daug.
Pavyzdžiui, šašlykų porcija kainuoja apie 9–10 eurų, žirniai su spirgais – 5 eurus, kepta duona – 3,5, o su sūrio padažu – 5 eurus.
Maisto kainos kiek pakilo nuo 2019 metų, kuomet mugė vyko paskutinį kartą. Tuomet šašlykų porcija kainavo apie 8 eurus, kepta duona – 3.
Dešrainių, čeburekų ir keptų koldūnų kainos nuo praėjusių metų nekilo – norintys jų paragauti moka 3 eurus.
Vertina rankų darbą
Mugės lankytojos noriai perka rankų darbo autorines sukneles iš lino ir medvilnės, tokių kaina vyrauja nuo 80 iki 120 eurų. Marškinėlius su šmaikščiu užrašu galima įsigyti už 12 eurų.
Didelė odos gaminių pasiūla: kuprinių ir rankinių kainos svyruoja nuo 100 iki 300 eurų, tačiau pirkėjai pasirengę pakloti ir tiek.
„Matosi, kad kokybiškas daiktas, geros siūlės. Dirbu mokytoja, man nuolat tenka tampyti dideles krūvas popierių, todėl rankinės dažnai plyšta, o ši kaip geležinės kurpaitės iš pasakos – atrodo nesudėvima“, – apie pirkinį kalbėjo rankinę įsigijusi mugės viešnia.
Įsigyti vietą prekiauti Jūros šventės metu kainuoja nuo 92 iki 360 eurų, priklausomai nuo ploto – 4, 6 arba 9 kv. m.
Tokius įkainius yra nustačiusi Klaipėdos miesto taryba. Priešpandeminiu laikotarpiu mugėje prekiaudavo net iki 900 prekybininkų.