Balandžio pradžioje E.Muskas pasisiūlė nupirkti 100 proc. socialinio tinklo „Twitter“ akcijų ir paversti jį privačia bendrove, kad būtų galima atskleisti visas tinklo galimybes.
Toks žingsnis „Twitter“ atžvilgiu žengtas praėjus vos kelioms dienoms po to, kai jis įsigijo 9,2 proc. mikrotinklaraščių platformos akcijų, bet atsisakė vietos valdyboje.
„Twitter“ socialiniame E.Muskas išreiškė lūkestį, kad jo didžiausi kritikai liks socialiniame tinkle, nes tai reiškia žodžio laisvę.
Tačiau beveik tiek pat populiarumo kaip tikrieji E.Musko įrašai, panašu, sulaukė ir melagiena.
„Dabar aš ruošiuosi nusipirkti „Facebook“ ir jį ištrinti. Haha“, – net keliuose socialiniuose tinkluose pasirodė E.Musko žinutės ekrano nuotrauką (angl. screenshot) imituojančios melagienos anglų kalba.
Tačiau peržvelgus E.Musko „Twitter“ paskyrą tokios žinutės neaptinkama.
Maža to, žinutės ekrano nuotrauka nėra panaši į realų „Twitter“ žinutės formatą – trūksta žinutės datos ir laiko, kitų įprastų detalių.
„Facebook“ nepardavė
„Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas apie bendrovės pavadinimo pakeitimą į „Meta“ paskelbė praėjusių metų spalio 28-ąją.
Socialinių tinklų milžinei taip pat priklauso programėlės „Facebook“, „Instagram“, „Messenger“ ir „WhatsApp“ – jų pavadinimai išliko nepakitę.
Apie pokyčius pranešta bendrovei išgyvenant reputacinę krizę dėl naudojamų algoritmų, kurie, anot kritikų, skatina susipriešinimą visuomenėse.
Praėjusių metų rugpjūtį bendrovės vadovas M.Zuckerbergas pareiškė, kad nori iš naujo sukurti „Facebook“.
Jis sakė analitikams ir žurnalistams, kad nori, jog bendrovė rodytų visiškai kitokio interneto pavyzdį.
Socialinių tinklų milžinės įkūrėjas neužsiminė apie planus parduoti bendrovę.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.