Kyla natūralus klausimas: kodėl atlikėjas neturėtų gauti atlygio, jei jo muzikos klausomasi internete? Juk kūrinio kokybė nepriklauso nuo to, iš kokio įrenginio ji skamba.
Todėl Lietuvos gretutinių autorių teisių asociacija (AGATA) ir sukūrė lietuviškos muzikos platformą Pakartot.lt. Jos tikslas – klausytojui suteikti galimybę lietuviškos muzikos klausytis internete nemokamai, o AGATAI – sumokėti muzikantui už kūrybą.
Už kiekvieną perklausą atlikėjas gauna atlyginimą. Viskas legalu, aišku ir sąžininga. Juk turbūt nėra muzikantų, kurie už savo kūrybą nenorėtų gauti atlyginimo?
Ši platforma leidžia labai tiksliai apskaičiuoti kiekvienos dainos klausomumo statistiką. Kuo daugiau atlikėjo dainų klausomasi – tuo didesnis atlygis kūrėjams. Taip skirstoma dalis Tuščios laikmenos kompensacinio mokesčio autoriams, atlikėjams ir leidėjams. Tačiau svarbu ir tai, kad galėsime sužinoti, kokios grupės ir dainos iš tiesų Lietuvoje yra pačios populiariausios.
Net neabejoju, kad mėgstamiausių kūrinių sąrašuose atsiras ir tokių dainų, kurių radijuje dėl neformato niekada neišgirstame. Pakartot.lt ne tik yra dar viena galimybė undergroundo grupei surasti savo klausytoją, bet sąžiningas būdas finansiškai atsiskaityti ir su mažiau populiariomis grupėmis.
Natūralu, kad tokie pokyčiai gali būti priimti jautriai, nes tai turės įtakos visai Lietuvos muzikos industrijai. Visgi, didžioji dauguma Lietuvos atlikėjų Pakartot.lt suvokia kaip neišvengiamą žingsnį keičiantis muzikos klausymosi įpročiams. Todėl nekeista, jog šis projektas jau sudomino Didžiosios Britanijos ir Lenkijos panašaus pobūdžio asociacijas.
Pakartot.lt – tai nekomercinis projektas, kurį galima prilyginti radijui, kuris groja tik tas lietuviškas dainas, kurių nori klausytojas. Už kiekvieną perklausą atlikėjas gauna atlyginimą. Viskas legalu, aišku ir sąžininga. Juk turbūt nėra muzikantų, kurie už savo kūrybą nenorėtų gauti atlyginimo?
Agnė Masalskytė yra AGATA vadovė