Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Algirdas Šemeta: Šalies pirmininkės darbotvarkė tampa Europos Sąjungos darbotvarke

Europos Komisijos vizitas į Lietuvą liepos 5 d. ženklina 6 mėnesius truksiančio įtempto bendro darbo pradžią tarp Komisijos ir ES Tarybos Pirmininkės – Lietuvos. Tai pirmas tokios skaitlingos Komisijos – liepos 1 d. prisijungus Kroatijai, Komisijos Kolegiją sudaro 28 nariai – vizitas.

Šalies pirmininkės darbotvarkė tampa ES darbotvarke. Lietuvos aktyvus įsitraukimas ir ryžtingas vadovavimas deryboms dėl Komisijos pasiūlytų ES teisės aktų lems visos ES teisėkūros mašinos veikimo sklandą. Lietuvos lyderystė ypač svarbi, nes tai paskutinė pilna pirmininkavimo kadencija prieš kitąmet vyksiančias politines permainas ES – naujo Europos Parlamento rinkimus bei naujų ES vadovaujančių pareigūnų paskyrimą. Tad labai svarbu, kad Lietuvos pirmininkavimo metu būtų susiderėta dėl kiek įmanoma daugiau jau pateiktų teisėkūros iniciatyvų.

Kaip žinia, Komisija teikia ES teisės aktų projektus bei yra atsakinga už jų įgyvendinimą. Tuo tarpu, Lietuvos vadovaujama Taryba, kartu su Europos Parlamentu, yra sprendimų priėmimo institucijos. Tad Lietuvos vyriausybės ir Komisijos glaudus bendradarbiavimas yra kritiškai svarbus. Tokio bendradarbiavimo repeticija buvo šių metų balandžio mėn. Briuselyje vykęs bendras Lietuvos vyriausybės ir Kolegijos posėdis.

EK vizito Vilniuje programa yra ypač intensyvi. Ji prasidės bendra EK ir Lietuvos Vyriausybės narių plenarine sesija Nacionalinėje dailės galerijoje. Po šios sesijos, toliau vienu metu vyks keturių tematinių darbo grupių susitikimai, kuriuose svarbiausios iniciatyvos bus aptartos atskirai.

Aš dalyvausiu ekonominės ir finansų tematinėje grupėje, kartu su premjeru Algirdu Butkevičiumi, Lietuvos finansų ir ūkio ministrais. Aptarsime atsakingos fiskalinės politikos, ES biudžeto bei ekonomikos augimo skatinimo klausimus.

Man, kaip EK nariui atsakingam už mokesčius, muitus, statistiką, auditą ir kovą su sukčiavimu, bus svarbu siekti, kad tam tikri klausimai liktų ES politinės darbotvarkės viršūnėje. Visų pirma, tai kova su mokesčių sukčiavimu ir vengimu, o taip pat muitų sistemos ir ypač ES rytinės sienos problemų sprendimas. Finansinių sandorių mokesčio srityje šį pusmetį taip pat tikimės svarbių proveržių.

Tačiau norėčiau pabrėžti, kad apsilankymą Lietuvoje kartu su kolegomis EK nariais vertinu ne tik kaip galimybę siekti progreso srityse, už kurias esu tiesiogiai atsakingas. Kaip lietuviui, kaip Lietuvos deleguotam Komisijos nariui, man tai yra jaudinantis momentas ir proga dar kartą pasiūlyti pasidalinti savo sukaupta patirtimi su Lietuvos atstovais bei palinkėti mano šaliai visokeriopos sėkmės, perėmus ES vairą.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų