Koja kojon su laiku žengiantys IT specialistai
Skaitmeninė ekonomika tampa vis svarbesne verslo ir, apskritai, viso gyvenimo dalimi. Lietuva, siekdama būti sėkminga, konkurencinga pasaulinės ekonomikos žaidėja ir tvariai augti, turi orientuotis į skaitmeninę ekonomiką, kaip vieną iš prioritetinių veiklos sričių.
Kad būtų galima rezultatyviai veikti šioje sferoje, privalu turėti pakankamai profesionalių, modernias tendencijas išmanančių IT specialistų. Turėdamas tai galvoje, ėmiausi minties padėti vienai iš IT specialistus ruošiančių mokyklų, pasivyti laiką ir tapti šiuolaikines technologijas išmanančių ir praktikoje su jomis dirbti galinčių IT specialistų kalve.
Su Kauno informacinių technologijų mokykla sutarėme, kad prisidėsiu prie mokyklos techninės bazės atnaujinimo, prie galimybių rasti moksleiviams praktikos vietas sėkmingose IT sektoriaus įmonėse, įsteigsiu geriausiam studentui stipendiją ir kitaip prisidėsiu žengiant link modernesnio profesinio ugdymo.
Mokykla, savo ruožtu, skatins mokytojus tobulėti, ieškos naujų aktualių mokymosi programų, semsis patirties iš tarptautinių partnerių. Tai jau antroji profesinė mokykla, su kuria bendradarbiauju. 2014 m. tapau Elektrėnų profesinio mokymo centro dalininku.
Svarbu, kad kuo platesnis ratas įmonių suvoktų, jog ruošti „kietus“ profesionalius darbuotojus yra labiausiai pačių įmonių interesas. Juk tai jiems reikia gerų specialistų tam, kad verslas judėtų priekin.
Verslo interesai
Remdamas Kauno informacinių technologijų mokyklą, siekiu nušauti du zuikius.
Pirmiausia, tikrai tikiu, kad galima gana greitai, turint aiškią viziją ir priemones, pasiekti geresnės kokybės, rengiant IT specialistus. O juk jų taip trūksta mūsų šiandieninėje darbo rinkoje. Antra, noriu savo pavyzdžiu užkrėsti verslininkus.
Svarbu, kad kuo platesnis ratas įmonių suvoktų, jog ruošti „kietus“ profesionalius darbuotojus yra labiausiai pačių įmonių interesas. Juk tai jiems reikia gerų specialistų tam, kad verslas judėtų priekin.
Valstybinės mokyklos niekada neturės tiek finansinių galimybių, kad apsirūpintų modernia technika ir technologijomis, reikalingomis specialistams rengti. Europoje seniausiai norma yra tai, kad techniką gaminančios įmonės pirmiausia ja aprūpina profesines mokyklas. Įmonės, diegiančios naujausias technologijas, pasirūpina praktikos galimybėmis potencialiems ateities darbuotojams, t. y. moksleiviams ir studentams.
Dar vienas momentas – užmokesčio už darbą dydis. Kol adekvačiai nevertinsime gerų specialistų, tol šis užburtas ratas tarp tuščių darbo vietų ir daugybės bedarbių nebus nutrauktas.
Geras atlygis už mėgstamą darbą – tai geriausia priemonė skatinti jaunus žmones rinktis „žemiškas“, darbo rinkoje paklausias specialybes. Gal tuomet, kai imsime labiau vertinti praktinių žinių turinčius profesionalus, stojančiųjų konkursai į profesines mokyklas bus didesni, nei į filosofijos studijas universitetuose.
Antanas Guoga yra Europos Parlamento narys, Liberalų sąjūdžio atstovas