„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Artūras Zuokas: Lietuviška konstitucinės normos „teisingai atlyginti“ interpretacija

Bloga žinia Vilniaus miestui ir kartu mums, miestiečiams. Pagal teismo sprendimą savivaldybė už 1,65 ha sklypą turės sumokėti beveik 3,4 mln. eurų mūsų, mokesčių mokėtojų, pinigų.
Artūras Zuokas
Artūras Zuokas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Per 11 meravimo metų teko matyti daugelio teismų sprendimus. Net buvome sudarę teisėjų sąrašus – juodąjį, pilkąjį ir baltąjį. Pastarasis – didžiausias. Juokaudavome, kai būsiu prezidentas, tikrai žinosiu, kokius teisėjus paaukštinti, o kuriuos kuo skubiau nušalinti nuo teisės atstovauti teisingumui.

Matydami teisėjų pavardes ir kolegijų sudėtis galėjome aiškiai nuspėti sprendimus, ypač jei jie susiję su pinigine kompensacija. Meraudamas vengdavau viešai vertinti teismo sprendimus. Dabar galiu.

Teisėjai gynė ne konstitucinę normą – teisingai atlyginti už visuomenės poreikiams paimamą sklypą, o įžūlų bandymą ištuštinti vilniečių kišenes.

Todėl niekaip negaliu pavadinti Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų Konstatino Gurino, Kazio Kailiūno ir Danguolės Martinavičienės 2015 spalio 29 d. nutarties civilinėje byloje Nr.2A-15-196/2015 teisinga ir sąžininga miestui bei miestiečiams.

Šia nutartimi teisėjai nusprendė, kad Vilniaus savivaldybė už 1,65 ha sklypą, esantį vakarinio aplinkkelio teritorijoje, žemės savininkams turės sumokėti jų reikalaujamą kainą – 11,579 mln. litų. Nesvarbu, kad Registrų centro sistemoje pateikiamas šio sklypo vidutinės rinkos vertės įvertis – beveik 1,42 mln. Lt, o Vilniaus miesto savivaldybė net sutiko mokėti nekilnojamojo turto vertintojų pateiktą įvertinimą – 3,3 mln. Lt.

Sklypų įsigijimo kaina buvo dar mažesnė. Teisėjai gynė teorinę naudą, kurią galėjo gauti žemės savininkai, jei būtų statę namus, nors puikiai žinojo, kad šioje teritorijoje esantis žemės naudojimo būdas – inžinerinės infrastruktūros teritorija – to neleidžia.

2000 metais pirkdami sklypą pirkėjai taip pat puikiai žinojo, kad čia bus aplinkkelis ir jokios statybos nebus įmanomos. Teisėjai gynė ne konstitucinę normą – teisingai atlyginti už visuomenės poreikiams paimamą sklypą, o įžūlų bandymą ištuštinti vilniečių kišenes. Tam reikėjo bendrininkų ir tie bendrininkai turėjo būti su teisėjų mantijomis.

Suma didelė – miestas su procesinėmis palūkanomis turės sumokėti 3,4 mln. eurų mūsų, mokesčių mokėtojų pinigų. Skirtumas tarp to, ką sutinka mokėti ir jau seniai sumokėjo Vilniaus miesto savivaldybė, ir priteisė teisėjai, didelis, beveik 4 kartai. Užtenka, kad užmirštum atsakomybę, sąžiningumą ir atsiduotum godumui.

Artūras Zuokas yra Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) pirmininkas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų