Audrius Klišonis. Geležinkelio atšaka atsipirks per porą metų

Šalies politinėje padangėje netyla diskusijos, kaip brangiai apmokamas darbo vietas „nusodinti“ regionuose. Kai kurie ekonomistai net teigia, kad regionuose verslus ir amatininkus išlaikyti labai sudėtinga, kad juos gali nuvilioti kad ir Airija, kur mokesčiai yra mažesni.
Audrius Klišonis
Audrius Klišonis / Asmeninio archyvo nuotr.

Mes, gan užsispyrę žemaičiai, įžvelgiame priešingas darbo rinkos judėjimo vektorius. Matome, kad grįžtančiųjų į regionus – vis daugiau. Gan paradoksalu, tačiau kartais pokyčius gali lemti kad ir nutiesta geležinkelio atšaka ar nuo 6 val. ryto atidarytas baseinas.

Pernai Europos Sąjungos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIM) lėšomis kapitaliai buvo atnaujinta beveik kilometro geležinkelio atkarpa, vedanti nuo stoties link pramonės rajono. Valstybė šiam projektui skyrė virš 0,7 mln. eurų, o bendra projekto vertė siekė apie 1,5 mln. eurų.

Ir ką gi? Ši atšaka metalo apdirbimo įmonėms buvo lyg papildomas deguonies pliūpsnis. Štai metalo apdirbimo įmonės “Litspringas“ pajamos per metus šoktelėjo nuo 21,6 mln. eurų iki 26,4. Darbuotojų skaičius ūgtelėjo iki 125, o įmonės sumokėti mokesčiai į biudžetą nuo 1,4 mln. eurų pakilo iki 2,6 mln. jau 2023 metais.

Tai tik įrodo, kad taikliai apskaičiuotos investicijos regionuose atsiperka labai greitai. Užteks poros metų, kad atsipirktų investicijos.

Regionuose tikrai yra darbščių ir protingų žmonių, kurie turi sumanymų ir moka juos realizuoti, geba mintis paversti realybe. Ta geležinkelio atšaka pramoninėje zonoje – lyg laimės šulinys, iš kurio gyvybės vandenį gali semti visi aplinkiniai verslai.

Jau dabar paraleliai projektuojame kitus statinius, papildomai steigiame grupes lopšeliuose-darželiuose, galvojame apie laisvalaikio veiklų plėtrą. Viso to tikrai prireiks – sulaukėme paraiškų paleisti dar porą gamybinių cechų šalia ką tik atidarytos geležinkelio atšakos.

Plungės pavyzdys tik įrodo, kad EIM bei Vyriausybės pastangos skatinti Lietuvos savivaldybių ekonominę plėtrą, stiprinti įmonių konkurencingumą pasiteisina. Tą įrodo ir Valstybės duomenų agentūros skaičiai – vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis 2023 m. metų pabaigoje Plungės rajone siekė 1827 eurus ir buvo didesnis nei Klaipėdos rajone, Alytuje ar Šiauliuose.

Straipsnio pradžioje baseinas paminėtas ne veltui. Keletas žemaitiškų šaknų turinčių jaunų šeimų iš didmiesčių persikėlė į Plungę vien dėl to, kad yra užkietėję plaukikai. Būti guviam prieš palydint vaikus į mokyklą – tokios sveikatingumo prabangos negalėjo pasiūlyti jokia kita savivaldybė Žematijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis