Dažniausiai man parašo vienas mokinys ir tekste išguldo savo asmenines mintis. Tačiau kartais po laišku pasirašo visa klasė ar net mokykla. Tai, kas pateikiama asmeniškai, geriausiai ir, sakyčiau, giliausiai, paliečia adresatą ir jo širdį. Todėl šiandien, mieli mokiniai, aš rašau laišką jums – kiekvienam iš 335 tūkstančių, šį rudenį atėjusių į mokyklą gilinti savo žinių, mokytis ne tik faktų, bet ir kritinio mąstymo, ugdyti pilietiškumo jausmą.
Kitąmet Lietuva minės 25-ąsias tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines. Laisvės gynėjų diena net vyriausiems mokiniams žinoma tik iš vadovėlių, mokytojų, tėvų ar senelių pasakojimų. Karta, kuri savo akimis matė visą šalį sukrėtusius įvykius, jau užaugusi. Bet vyresnieji juk visada dairosi į mažesnius ir pažymi – jūs, mokiniai, esate mūsų ateitis, mūsų valstybės pagrindas ir mūsų viltis.
Praėjo 25-eri metai nuo tada, kai taikūs Lietuvos piliečiai pasipriešino Sovietų Sąjungos bandymui sustabdyti laisvos ir nepriklausomos valstybės kūrimą. Sovietų Sąjungos agresija pareikalavo aukų, bet ji parodė ir tikrąjį lietuvių tautos ryžtą bei pasiaukojimą apginti mūsų visų laisvę.
Noriu pakviesti visų Lietuvos mokyklų bendruomenes susitelkti, dar kartą permąstyti Sausio 13-osios įvykių svarbą ir reikšmę ir pateikti idėjų, kaip galėtume originaliai pažymėti 2016 metų Laisvės gynėjų dieną.
Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubas inicijavo idėjų konkursą mokykloms ,,Eik taip, kaip eina laisvė!“
Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubas inicijavo idėjų konkursą mokykloms ,,Eik taip, kaip eina laisvė!“.
Šis konkursas – tai puiki galimybė jums, mokiniai, pademonstruoti savo sumanumą, kūrybiškumą ir pilietiškumą.
Siūloma idėja turi būti inovatyvi, lengvai realizuojama, o renginys – nereikalaujantis didelių finansinių išteklių, kad į jį galėtų įsitraukti ne tik mokykla, bet ir bendruomenė, o galiausiai – visa Lietuva.
Geriausią idėją mes pasiūlysime įgyvendinti nacionaliniu mastu 2016 metų Sausio 13-ąją. Nugalėjusieji mokiniai turės galimybę atvykti į Vilnių ir dalyvauti visuose tos dienos oficialiuose renginiuose, o 10 geriausių idėjų pasiūliusias mokyklas apdovanosime edukacine programa mobilioje mokslinėje laboratorijoje „MoMoLab“, kuri suderintu laiku atvyks į mokyklą.
Kiekvienas iš jūsų gali tapti naujos visuotinės akcijos autoriais, šeimininkais, o vaizdžiau kalbant – dirigentais, kurių idėja suvienys visą Lietuvą ir paskatins ją kitų metų Sausio 13-ąją kvėpuoti vienu ritmu.
Audronė Pitrėnienė yra švietimo ir mokslo ministrė