Sunku būtų sugalvoti patogesnį ir į diskriminaciją labiau orientuotą žmonių baudimo būdą. Juk daugelis puikiai supranta, kas slypi po šiuo gražulišku pataisų projektu, kuris aiškiai sudurstytas iš homofobiškų paskatų.
Mano įsitikinimu, Seime vėl teikiamos Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisos savo prigimtimi yra analogiškos toms, kurios priimamos Rusijos Dūmoje. Tik pateiktos tokia tarsi nekalta forma, į valias paliekant interpretacijos galimybių.
Kaip politikė gerai suprantu, kodėl tokie projektai vėl atsiduria ant Seimo darbotvarkės stalo. Vienas dalykas – gražuliai seniai beturėjo progos gerai išsiplūsti per mikrofoną, be to, iškilo realus pavojus, kad artėjančiuose Seimo rinkimuose jie pralaimės net vienmandatėje rinkimų apygardoje. Todėl nuspręsta vėl dėtis aršiais kovotojais už, kaip anksčiau teigta, konstitucines dorovines vertybes, kurių, tiesą sakant, net nėra.
Dar kartą siekiama įbauginti, sukiršinti žmones, juos išrūšiuoti – į dorovingus ir mažiau, į tuos, kurių moralė atitinka kai kurių Seimo narių fantazijas, ir tuos, kurių prasilenkia.
Ką šiuo atveju reikštų Seimo pritarimas Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisoms? Ogi tai, kad bus suteikta proga interpretuoti „šeimos niekinimą“ pagal kiekvieno sugedimo laipsnį. Tai yra visiškas nesusipratimas. Nereikia būti teisininku, jog suvoktum, kad kai jau kalbame apie sankcijas ar baudas, įstatymuose turi būti labai aiškiai parašyta, už ką jos bus skiriamos. Ar šiuo atveju kas nors aišku? Ne.
Dar kartą siekiama įbauginti, sukiršinti žmones, juos išrūšiuoti – į dorovingus ir mažiau, į tuos, kurių moralė atitinka kai kurių Seimo narių fantazijas, ir tuos, kurių prasilenkia. Keista, kad aršiausi „šeimos gynėjai“ Seime yra būtent tie, kuriems patiems beveik tinka jų sukurptos įstatymų pataisos.
Dalia Kuodytė yra Liberalų sąjūdžio frakcijos narė, Liberalų sąjūdžio kandidatė į socialinės apsaugos ir darbo ministrus