Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Eglė Vinauskaitė: Pabaigei studijas? Puiku! O kas dabar?

Baigus universitetą bene pirmą kartą gyvenime apima toks unikalus jausmas – laisvė. Laisvė nuo įsipareigojimų, laisvė nuo rūpesčių, laisvė rinktis savo kelią. Pirmą kartą per savo 22 metus pagaliau turi dovaną nežinoti, koks bus tavo sekantis žingsnis.

Neleisk, kad ta baimė numuštų tavo pasitikėjimą savimi, užgniaužtų tavo ambicijas, potencialą ir taptų priežastimi nebandyti. Na ir kas, jei nepasiseks? Rytoj nauja diena.

Esu tikra, kad, jei pakalbėtum su pačiais sėkmingiausiais žmonėmis savo srityje, jie patvirtintų, kad neatsirado ten, kur yra, be krūvos nusivylimų. Gali ateiti laikas, kai negausi vieno darbo po kito ir į tavo pašto dėžutę prikris niolika atmetimo laiškų.

Priprask prie to ir nepriimk asmeniškai. Kiekvienas „ne” iš tiesų reiškia „dar ne dabar”, todėl atsikelk, nusipustyk dulkes ir bandyk toliau. Ką gali žinoti, gal pasižiūrėsi atgal ir pamatysi, kad durys, kurios neatsidarė, tave nuvedė įdomesne, tau tinkamesne linkme.

Kai priimi kaip tiesą, kad tai, kaip tu įsivaizdavai savo idealią karjeros trajektoriją, tikriausiai neįvyks, į visus tuos netikėtus karjeros vingius ir nesėkmes pradedi žiūrėti su smalsumu, kur visa tai nuves.  

3. Eksperimentuok, eksperimentuok, eksperimentuok

Nenueik lengviausiu keliu ir nepradėk sluoksniuoti magistro diplomų ant savo bakalauro: tai tik atitolins neišvengiamą akistatą su realybe, kurioje nebegali sau meluoti, kad neturi darbo, nes studijuoji.

Palyginti dvejus metus patirties su dviem metais papildomo mokslo, patirtis visada laimės darbo rinkos konkurencinėj kovoj. Todėl, jei dabar nerandi darbo, tai tikrai ne dėl to, kad nebaigei magistro. Išnaudok tuos dvejus metus prasmingai.

Kiekvienas „ne” iš tiesų reiškia „dar ne dabar”, todėl atsikelk, nusipustyk dulkes ir bandyk toliau.

Visą laiką buvome mokyti, kad geras gyvenimas bus sunkaus darbo atpildas. Tiesa, bet tam reikia ir žiupsnelio sėkmės, o ji nenutinka savaime. Todėl ropškis iš savo komforto zonos ir eik į žmones.

Tavo geriausi draugai kažkuo į tave panašūs, o studijų metais daugiausiai buvai apsuptas bendraminčių, todėl tokia aplinka kartais apriboja tavo suvokimą, ko gali iš savęs tikėtis ir reikalauti.

Keliauk, keisk aplinką, prisijunk prie iniciatyvų, lankykis renginiuose – kuo margiau, tuo geriau – ir plėsk pažinčių ratą. Kitų žmonių gyvenimo istorijos veikia panašiai kaip tavo paties patirtis: jos gali įkvėpti naujiems žygiams, gali priversti susimąstyti, ar esi teisingose rogėse, ir gali maloniai nustebinti, kiek daug žmonių yra pasirengę tau padėti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?