„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ekonominiai neramumai atveria naujas investicijų galimybes

Patyrę investuotojai tvirtina, jog investuoti reikia tuomet, kai rinkoje vyrauja baimė tai daryti, o pasitraukti – kai rinkos žaidėjai tampa pernelyg godūs. Ekonomikos sunkmetis – ne tik išbandymų, bet ir galimybių metas, todėl investicijoms galimybės šiuo laikotarpiu yra geros, tik reikia laikytis kai kurių taisyklių.

Svarbu investuoti nuosekliai

Tam tikrų bendrovių ar sektorių nuvertėjimai yra neadekvatūs susiklosčiusiai ekonominei situacijai, nes net ir stabiliai veikiančios įmonės patyrė ne mažesnį vertės nuosmukį nei tos, kurios iš tikrųjų susidūrė su rimtomis problemomis. Taigi galimybių yra nemažai, nepaisant to, kad žmonių nuotaikos išlieka pesimistinės.

Šiandien investuotojams ypač svarbu laikytis nuoseklios investicijų strategijos bei jos nekeisti pasidavus emocijoms. Kitas svarbus aspektas – portfelio diversifikavimas.

Investicijų išskaidymas sumažina portfelio riziką, taip pat būtina laikytis tikslų, kurie buvo keliami jį formuojant. Pavyzdžiui, jei tikslas yra kaupti lėšas senatvei, o pasirinkta priemonė – investicinis gyvybės draudimas, sutarties nutraukimas anksčiau laiko atneš tik nuostolius.

Antra vertus, besikeičiant ekonominėms sąlygoms, svarbu laiku reaguoti į naujas aplinkybes bei peržiūrėti turimą portfelį, padidinant arba sumažinant rizikingas pozicijas. Tačiau, vertinant padėtį, svarbiausia atsižvelgti į objektyvius faktus. Nepatartina ir per dažnai keisti esamos portfelio sudėties. Siekiant trumpalaikės naudos, ilgoje perspektyvoje jis gali būti pasmerktas nesėkmei.

Tikslai ir strategija

Prieš pradėdamas investuoti kiekvienas turi išsikelti investavimo tikslus ir pasiruošti strategiją. Siekiama grąža priklauso nuo investavimo tikslų: jei siekiama kapitalo išsaugojimo, vertėtų rinktis tokias finansines priemones, kurių grąža padengtų infliacijos lygį. Šiuo atveju siūlyčiau terminuotuosius indėlius, aukšto reitingo bendrovių obligacijas, vyriausybės vertybinius popierius.

Norintys ne tik išsaugoti pinigų vertę, bet ir uždirbti, į portfelį turėtų įtraukti ir rizikingesnių instrumentų: akcijų, vidutinio pajamingumo obligacijų, investicinių fondų. Kaupiantiems lėšas senatvei ar tolimai ateičiai, patartina rinktis pensijų fondus, investicinius gyvybės draudimus.
Sprendimą dėl investicinių priemonių pasirinkimo taip pat reikėtų derinti su periodu, kuriam ruošiamasi investuoti. Investuojant ilgesniam nei 5 ar 10 metų laikotarpiui, rizikingesnių instrumentų dalis gali sudaryti didesnę portfelio dalį, nes ilgame laikotarpyje rizika turi tendenciją mažėti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs