Vilniuje dar 2012 m. buvo įvykdyta gyventojų apklausa dėl seniūnijų reikalingumo. Kaip gražu ir demokratiška! Apklausos rezultatai vienareikšmiški – du trečdaliai vilniečių pritaria seniūnijų reikalingumui.
Tačiau ši nuomonė netiko apklausos organizatoriams – Vilniaus merui ir valdančiajai Tarybos daugumai. Todėl šių metų lapkričio 20 d. Vilniaus miesto savivaldybės taryboje svarstant klausimą „Dėl Vilniaus miesto gyventojų apklausos rezultatų“ Tarybai pateiktame sprendime rašoma „neatsižvelgti į apklausos rezultatus“. Už tokį sprendimą balsavo visi „TAIP“, Darbo partijos ir beveik visi Lenkų rinkimų akcijos frakcijų nariai. Štai čia ir pasibaigė demokratiniai žaidimai. Numatoma vietoj seniūnijų steigti biurus, kuriuose dirbs jau ne seniūnai, bet asmenys pagal darbo sutartis. Šie biurai iš esmės taps iš miesto biudžeto išlaikomais valdančiosios daugumos propagandos ir agitacijos skyriais. Kaip senais nelabai gerais laikais...
Nesiskaitymas su gyventojų nuomone – tiesus kelias į valdžios savivalę. O tai jau nusikaltimas. Todėl prieš sprendimą griežtai pasisakė „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija ir kiti opozicijoje esantys tarybos nariai.
Šie biurai iš esmės taps iš miesto biudžeto išlaikomais valdančiosios daugumos propagandos ir agitacijos skyriais. Kaip senais nelabai gerais laikais.
Labai gaila, kad, nusišalindami nuo balsavimo, netiesiogiai mero A. Zuoko siekį panaikinti seniūnijas palaikė tarybos nariai socialdemokratai. O juk jie dar prieš porą savaičių mušėsi į krūtinę priesaikaudami balsuoti už seniūnijų išsaugojimą. Kokiu masalu socialdemokratai buvo suvilioti neginti seniūnijų, žino tik A.Zuokas ir jie patys.
Taigi demokratijos pabaiga ir autokratinio valdymo pradžia Vilniuje – įvykęs faktas. Belieka Seimui įstatymiškai įteisinti šią naują praktiką ir gyventojai A.Zuoką ir jo „demokratus“ bendražygius nelaikys uzurpatoriais.
Negirdint gyventojų ir nevykdant jų valios prarandamas Tarybos narių ryšys su juos rinkusiais žmonėmis. Spjaudami į vilniečių nuomonę taip padarė meras ir valdančiajai daugumai priklausantys Tarybos nariai. Pamindami vilniečių nuomonę ir jų poreikius jie akivaizdžiai pasuko savivalės ir autokratinio valdymo keliu. Tokiu atveju tampa mažai prasmingi rinkimai į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą. Gal to ir siekiama? Atsisakius rinkimų būtų sutaupyti pinigai, kurie neabejotinai praverstų į bankrotą nuvarytai sostinei...
O tai leistų ir toliau taškytis vilniečių milijonais gugenheimams, fluksusams, avialinijoms bei kitiems mero fantazijos projektams. Nereikia net tiesioginių mero rinkimų – jau dabar visa valdžia vienose rankose. O vilniečiams vietoje seniūnijų – valdžios biurai, neišvažiuojami kiemai, duobėtos gatvės, mokesčiai už jiems nepriklausomų teritorijų valymą ir besąlygiškas nurodymų vykdymas. Štai tokia demokratijos pabaiga Vilniuje...
Gediminas Rudžionis yra Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, partijos „Tvarkos ir teisingumo“ atstovas