Latviai Baltijos muzikos sostinę perkėlė į savo šalį

Tai, kad Latvijos muzikos grupės ir atlikėjai dominuoja mūsų regione, įprasta dar nuo sovietinių laikų. Raimondas Paulas, Laima Vaikulė, „Jumprava“, „Brainstorm“, Marija Naumova, „The Hobos“, „Cosmos“ ir kitais vardais galima iliustruoti šį reiškinį. Jau kelis dešimtmečius didesnį dėmesį popkultūrai skirdami latviai turi ir geresnius rezultatus šioje srityje.
Temos: 3 Latviai Ryga Latvija

Tuo tarpu Estija po nepriklausomybės atgavimo buvo užsiėmusi lyderiaujančias pozicijas užsienio atlikėjų koncertinių turų maršrutuose ir galėjo pasigirti Michaelo Jacksono, „Rolling Stones“, Tina’os Turner, „The Prodigy“ bei kitų pasaulinio ryškumo žvaigždžių, kurios aplenkė artimiausias estų kaimynes, koncertais.

Tačiau pastaruoju metu šias pozicijas iš šiaurinių kaimynų paveržė latviai, šiais metais turėję išties unikalų užsienio atlikėjų spektrą. Pas juos apsilankė ne tik dauguma mūsų šalyje koncertavusių užsienio atlikėjų (kaip Björk, Lenny Kravitzas ar Avril Lavigne ir kiti), tačiau latviai turėjo ir daug unikalių renginių – vienintelius koncertus Baltijos šalyse pas juos surengė „Metallica“, Kylie Minogue, KISS, „Chemical Brothers“.

Taip pat atskirai reikėtų išskirti liepos mėnesį įvykusį festivalį „Positivus AB“, kuris jau antrais savo gyvavimo metais priviliojo tokius grandus kaip „Manic Street Preachers“, „Travis“, Fatboy Slim, Timo Maas ir tapo didžiausiu (pagal grupių vardus) kada nors įvykusiu mūsų regione muzikiniu festivaliu. Augantis renginys šiemet jau turėjo 18 000 žiūrovų kiekvieną dieną ir kitais metais turi potencialą šį skaičių žymiai padidinti. Po viso to, kai piniginėje aptinki, jog joje latų daugiau nei litų, tai pernelyg nenustembi...

Net ambicingieji estai pripažįsta, kad Latvijoje jau labiau apsimoka organizuoti renginius. Tai nulėmė geopolitinė situacija (patogu atvykti kaimynams iš Estijos ir Lietuvos), be to, Latvijoje yra didžiausias Baltijos šalių miestas Ryga ir susiformavusios pramogų tradicijos.

O tos tradicijos tokios gilios, kad net galima pastebėti kuriozų. Pabendravus su draugais ir partneriais iš Latvijos matyti, kad gyventojai taip įprato pramogauti, kad net ir prasidėjusi šalyje finansų krizė kol kas jiems nė motais. Žmonės galbūt nesugeba susimokėti paskolų, bet atsisakyti pramogų nenori. Neseniai Liepojoje surengtas tradicinis „Baltic Beach Party“ su „Reamonn“, „Bi-2“, „Alphaville“, „Sunrise Avenue“ sulaukė po 20 000 žiūrovų per kiekvieną iš dviejų festivalio dienų.

Tuo tarpu Lietuvai, didžiausiai valstybei Baltijos šalyse, vos vieną kitą kartą yra pavykę „iššauti“ šioje srityje ir bene ryškiausias to pavyzdys yra 2005 metais vykęs „Black Eyed Peas“ koncertas. Šiais metais išskirtinai pas mus koncertus surengė Ennio Morricone, Andrea Bocelli, tačiau tai daugiau pavienės išimtys iš taisyklės. Reikėtų tikėtis, kad ateinantys Europos kultūros sostinės ir Lietuvos tūkstantmečio metai pažers daugiau kultūrinių įvykių, o kol kas vis dažniau melomanams tenka dairytis į Latvijos pusę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai