Robertas Šarknickas. Nauja banga Seime gali skatinti visuomenės susipriešinimą

Lietuvos politika dabartinėje situacijoje yra labai dinamiška, įtakojama tiek vidaus, tiek tarptautinių iššūkių. Pagrindiniai aspektai apima politinių partijų konkurenciją, valstybės užsienio politiką, ekonomikos valdymą ir socialines problemas. Tačiau svarbiausias tikslas – užtikrinti nacionalinį vieningumą, nes Lietuva susiduria su keliais svarbiais klausimais, kurie gali skatinti visuomenės susipriešinimą.
Robertas Šarknickas
Robertas Šarknickas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Partijų konkurencija

Lietuvos politinė scena yra daugialypė, kurioje veikia tiek didesnės tradicinės partijos (Socialdemokratai, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis), tiek mažesnės partijų koalicijos (Nemuno Aušra, Vardan Lietuvos, Valstiečių ir Žaliųjų sąjunga, ir Lietuvos Lenkų tradicinės šeimos partija). Dažnai tarp partijų kyla diskusijų dėl valstybės prioritetų – pavyzdžiui, socialinių garantijų, mokesčių sistemos, švietimo, Lietuvos banko, šeimos, ar sveikatos politikos ir kt.

Šiuo metu vandens temperatūra vis labiau kyla, Nemuno srovė vis greičiau teka dėl savo suformuotų interesų Seime kas natūralu ir būdinga visoms partijoms. Ar Nemuno Aušros partijos upė nurims, panašu, kad ne, valdančioji koalicija gyvuos kaip ant ašmenų, pastovioje įtampoje, o tai nebus lengva vykdyti vyriausybės programą dėl tam tikrų siekių Nemuno lyderiui, nes jo ambicijos ar būtų geros ar kam nepatinkančios neš nuolatinę karštą srovę, ir bet kokį pasimaišiusį krante ąžuolą, ar liepą, ji plukdys visa jėga, nebent sustabdys, kitaip sakant pergudraus kantrybės netekę pakrantėse stebinčios dvi lengviau sutariančios partijos Socialdemokratai ir Demokratai Vardan Lietuvos. Tada greičiausiu atveju teks galvoti, kaip išlikti sausiems, ir ką priimti į sausumą tęsti įgyvendinti programinius darbus Lietuvai.

Lietuvos politinė situacija tampa vis įtemptesnė. Partija „Nemuno Aušra“, remdama savo interesus Seime, stiprina savo pozicijas, tačiau dėl vidinių ambicijų ir ideologinių skirtumų tai sukuria nuolatinę įtampą valdančioje koalicijoje. Tokia įtampa gali trukdyti vyriausybei įgyvendinti jos programą. Partijų lyderių asmeniniai interesai gali daryti įtaką sprendimų priėmimui, todėl svarbu užtikrinti, kad būtų išlaikytas bendras tikslas – Lietuvos gerovė.

Kad būtų išvengta susipriešinimo, būtinas atviras ir nuolatinis dialogas tarp įvairių politinių jėgų. Politikai turi stengtis ne tik išgirsti vieni kitus, bet ir suprasti bei rasti bendrą kalbą dėl svarbiausių valstybės klausimų. Toks dialogas padėtų rasti kompromisus ir mažintų nesutarimus, kurių gali kilti dėl ideologinių ir politinių skirtumų.

Iššūkiai ir ateities perspektyvos

Sunkiai, bet Lietuva šiandien stengiasi išlaikyti pusiausvyrą tarp skirtingų interesų ir politinių požiūrių. Tai reikalauja nuolatinio dialogo, kompromisų ir bendro darbo siekiant geresnės ateities. Valdantieji partijų lyderiai turi nuolat dirbti tam, kad įveiktų vidines įtampas ir sutelktų visuomenę bei politikus bendriems tikslams.

Tik bendromis pastangomis galėsime išvengti susipriešinimo ir pasiekti stabilumą bei pažangą Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis