Naujas Seimas ne toks principingas. Prie atomo jis linkęs prileisti bet ką, net daug kartų ant Rokas sutinka, Rokas ima šį postą manydamas, kad su užduotimis susidoros kuo puikiausiai, juk jis ir jo šeima labai „nuogąstauja dėl elektros kainų kilimo“.kamščio užmynusį žinių berniuką Roką Žilinską. Dargi tą pačią dieną, kai svarstoma, ar panaikinti žinių berniukui teisinę neliečiamybę. Ne, nepanaikinti, nes incidento su policija vaizdo įraše matyti, kad jis tik mostaguoja rankomis, skeryčiojasi, bet necenzūrinių žodžių nevartoja (tai po slapto posėdžio mums pranešė Seimo tyrėjai). Taigi Rokas tikrai tinkamiausias būti Atominės energetikos komisijos pirmininku, atsakingu už Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimą, uždarymą, regiono problemų sprendimą, „Leo LT“ projektą ir naujos jėgainės statybą. Rokas sutinka, Rokas ima šį postą manydamas, kad su užduotimis susidoros kuo puikiausiai, juk jis ir jo šeima labai „nuogąstauja dėl elektros kainų kilimo“.
Žmogus, kuris nekontroliuoja savo promilių, nuo šiol kontroliuos atominę energetiką. Kas tai – Seimo, vos pradėjusio veiklą, bankrotas? Roko bankrotas? Tikrai ne, Roko bankroto problemą rinkėjai ėmėsi spręsti išrinkdami berniuką į Seimą. Dabar šį klausimą perims kiti. Tie, kas paprastai perima tokius klausimus.
Kur buvo Rokas tą saulėtą 1986-ųjų balandžio sekmadienį, kai sprogo Černobylis? Gimtojoje Utenoje spardė kamuolį arba žaidė „Klasę“ ir neprisimena to ne vienus metus trukusio siaubo, sukausčiusio ir Rytų, ir Vakarų Europą. Kai mėnesių mėnesiais, metais domėjomės vėjo kryptimis, negrybavome, paniškai bijojome lietaus, stebėjome prasiskleidžiant didžiules gėles... Seimo komisijos narių vietoj niekada nerinkčiau Atominės energetikos komisijos pirmininku žmogaus, kuris neprisimena Černobylio. Nors jis ir niekuomet nebevairuotų išgėręs.
Praeitą savaitę europarlamentarė Ona Juknevičienė pasakė tai, ko niekada nedrįstų pasakyti mūsų politikai vyrai: kad Lietuva visai neprivalo likti atominė valstybė ir uždariusi senąją jėgainę statyti naujos. Apie tai kalba užsienio energetikos specialistai. Kaimynai lenkai, spaudoje diskutuodami apie bendradarbiavimą su lietuviais atominės energetikos srityje, neslepia džiaugsmo, kad Lietuva, o ne Lenkija statys elektrinę savo teritorijoje, prisiimdama ir atliekų laidojimo problemą, ir teroro akto ar kito nelaimingo atsitikimo riziką. Atomines jėgaines prie pat mūsų sienų statys kaimynai baltarusiai ir rusai. Tai ką, kelių šimtų kvadratinių kilometrų plotelyje turėsime tris tiksinčias atomines bombas, o tą tiksėjimą kontroliuos Rokas?
Tai ką, kelių šimtų kvadratinių kilometrų plotelyje turėsime tris tiksinčias atomines bombas, o tą tiksėjimą kontroliuos Rokas?Turėsime arba ne. Nes jau lapkričio 18-ąją, kitą dieną po naujojo Seimo priesaikos, buvo įregistruotos įstatymų pataisos, leidžiančios „Leo LT“ savininkams laisvai disponuoti turimomis akcijomis. Pataisos, anuliuojančios investuotojams į strategines įmones šiuo metu taikomus eurointegracinius ir transatlantinius kriterijus. Pataisos, atveriančios kelią bet kam, kas pastaruosius 5 metus nebuvo teistas, vadintis atitinkančiu nacionalinio saugumo interesus ir prisidėti prie strateginių objektų valdymo. Taigi priėmus šias pataisas į mūsų strategines įmones gali ateiti investuotojas Borisovas, investuotojas „Gazprom“, investuotojas Putino žentas. Anot a.a. ūkio ministro V.Babiliaus, – Ivanas, kuriam dėl laikinojo ūkio ministro Vyto Navicko ir naujojo Seimo narių uolumo nebebūtų taikomi „diskriminuojantys“ kriterijai. Tiesa, Vyriausybės įgaliota institucija dar spręstų, ar šis Ivanas atitinka naująjį nacionalinio saugumo kriterijų. Tačiau Vyriausybės įgaliotai institucijai gal taip pat vadovaus koks nors gražus, geras, sukalbamas berniukas...
Nuo ryto iki vakaro Lietuvos radijo ir televizijos stotys transliuoja „Maximos“ reklaminius klipus. Kokie jie turiningi! „Maxima. Apie mažą kainą pagalvota!“ Arba kitas: „Daugybė daiktų slepiasi po „Maximos“ dovanų čekiais!“ Pagrindinis „Maximos“ šūkis – „Apie viską pagalvota!“ Ar ir apie Roką?