Ne geriau ir vienišam žmogui – net gydytojai rašo, kad jam susirgus dėl vaistų pardavimo ribojimo kyla papildomų rizikų. Nes 1 pakuotės vaisto nuo peršalimo užtenka 3 dienoms. Po to reiks vėl eiti į vaistinę. Sergant. Gerai, jeigu bus kas jam gali padėti ir nupirks. Tačiau ir tokiu atveju kitas žmogus rizikuoja, eina į vaistinę.
Šiuo metu ypatingai akcentuojamas kontaktų vengimas. Štai, ir parkuose turime laikytis atstumų, vaikų neleisti žaisti su kitais. O draudimas pirkti bent kelias pakuotes vaistų neskatina bereikalingų kontaktų? Dažnesnių vizitų į vaistines?
Aš suprantu, kas yra juodoji rinka, pati matau, kiek skelbimų portaluose yra dezinfekcinio skysčio, kurio šiaip nenusipirksi, ar teks stovėti ilgose eilėse Vilniuje, prie gamintojo parduotuvės. Taip, skysčio kiekiai turi būti apriboti.
Gali būti ir vaistų kiekis ribojamas, bet laikantis protingumo kriterijų. Kitaip dirbtinai sukeltas vaistų deficitas sukels ir vaistų šešėlinę prekybą. Ji ir taip pas mus buvo, tik joje sukosi rusiški ar baltarusiški vaistai. Manote, dabar bus kitaip? Įvežti vaistus dabar tikrai sunkiau.
Todėl šešėliniams perpardavinėtojams vaistų pardavimo ribojimas yra puiki galimybė pradėti uždirbinėti ir čia.
Juolab, kad patys vaistininkai sako, jog vaistų užteks. Gamintojai taip pat nemato problemos. Kokiais tada argumentais vadovaujasi ministras A.Veryga?
Jis jau leptelėjo vienoje konferencijoje, kad „verslauti žmonėms neuždrausi“. Taip atsakydamas apie „verslininkus“, kurie jau prie parduotuvių dezinfekcinį skystį superka 50 proc. brangiau. Taip kai kuriems „sukurdami“ šešėlines darbo vietas. Stovi eilėje, perki, tuoj pat parduodi ir vėl stoji į eilę.
Reikia šią grandinę nutraukti ir neskatinti susikurti šešėlinei vaistų prekybai.
Todėl kreipsiuosi į ministrą su prašymu persvarstyti šį sprendimą ir rasti racionalesnę išeitį.
Kuri mums padėtų saugotis nuo viruso, o ne priešingai.
Viktorija Čmilytė-Nielsen yra Liberalų sąjūdžio pirmininkė.