Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilija Blinkevičiūtė: Europos Parlamentas ragina Jungtinę Karalystę nepaminti darbuotojų teisės laisvai judėti

Europoje vis nerimsta diskusijos dėl Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Davido Camerono viešų pasisakymų, jog migrantai iš Rytų ir Vidurio Europos šalių čia atvyksta ne dirbti, o pasipelnyti iš šios šalies siūlomų pašalpų. O jeigu ir įsidarbina, tai atima iš britų jų darbo vietas. Nesutinku su tokiais britų premjero pasisakymais, nes iš kitų Europos Sąjungos šalių atvykę piliečiai daug daugiau prisideda prie šios šalies biudžeto, mokėdami mokesčius ir įmokas socialinei bei sveikatos apsaugai, nei ta socialine ar sveikatos apsauga iš tiesų pasinaudoja.
Vilija Blinkevičiūtė
Vilija Blinkevičiūtė / BFL nuotr.

Reaguodami į tokias diskusijas, šią savaitę mes, Europos Parlamento nariai, atstovaujantys Rytų ir Vidurio Europos šalims, išsiuntėme atvirą laišką ministrui pirmininkui D.Cameronui, ragindami gerbti pagrindinę Europos Sąjungos piliečių teisę laisvai judėti. Pasirašiau šį kreipimąsi, nes manau, jog mūsų Lietuvos žmonės, išvykę dirbti į Didžiąją Britaniją, dirbdami daug ir sunkiai, prisideda prie šios šalies gerovės.

Kreipimesi raginame Jungtinę Karalystę užtikrinti, jog su visais Europos Sąjungos darbuotojais būtų elgiamasi vienodai ir kad jie nebūtų diskriminuojami įsidarbindami, kad būtų užtikrintos vienodos darbo sąlygos, atlyginimas, suteiktos jiems priklausiančios socialinės išmokos.

Reikia tikėtis, jog Europos Sąjungoje neįsitvirtins dviejų lygių darbo rinka, kurioje atvykusiems darbuotojams sudaromos blogesnės darbo sąlygos bei taikomos diskriminacinės socialinės apsaugos nuostatos.

Praėjusią savaitę Europos Parlamente Strasbūre taip pat priėmėme rezoliuciją dėl pagarbos pagrindinei teisei laisvai judėti Europos Sąjungoje, dar kartą ragindami valstybes nares nediskriminuoti Europos Sąjungoje migruojančių darbuotojų, t.y. nesieti laisvo darbuotojų judėjimo teisės su tariamu piktnaudžiavimu socialinės apsaugos sistemomis.

Be to, Europos Komisija mus informavo, jog nė viena apie šią naštą skelbianti valstybė narė nepateikė įrodymų, nors jų buvo prašyta tai padaryti. Valstybės turi spręsti piktnaudžiavimo jų socialinės rūpybos sistemomis klausimą, neatsižvelgiant į tai, ar jis vykdomas jų pačių piliečių, ar kitų valstybių narių piliečių.

Reikia tikėtis, jog į Europos Parlamento raginimus bus atsižvelgta ir Europos Sąjungoje neįsitvirtins dviejų lygių darbo rinka, kurioje atvykusiems darbuotojams sudaromos blogesnės darbo sąlygos bei taikomos diskriminacinės socialinės apsaugos nuostatos.

Vilija Blinkevičiūtė yra Europos Parlamento narė, LSDP atstovė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų