„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vytautas Kasiulevičius: Mūsų buvusį pasaulį virusas perėmė į savo rankas

Mieli draugai, mano COVID-19 testas parodė, kad esu neužsikrėtęs, tačiau mūsų kolegės PGR testas rodo užsikrėtimą. Kolegė kaip ir vakar susirgęs kolega nekeliavo į jokias užsienio šalis, o dirbo konsultuodami daug pacientų ir kaip visi kolegos taupiai naudojo paprastas medicinines kaukes. FFP2 ir FFP3 dar vis svajonė, kurią netikėtai gavęs po 4-6 valandų vis tiek turi atsisveikinti. Dar vakar daug kas iš mūsų darbuotojų turėjome artimus kontaktus. Todėl liekame karantine, kol nebus pakartoti testai.
Vytautas Kasiulevičius
Vytautas Kasiulevičius / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Šis atvejis įrodo paprastą dalyką. Nepasirūpinus reguliariu medikų PGR testavimu ir tinkama apsauga kyla pavojus visai sveikatos apsaugos sistemai. Šiuos klausimus keliu jau antrą mėnesį, tačiau priimu kritiką, kad buvau pernelyg atlaidus atsakingiems žmonėms.

Daugelio jau įvykusių medikų užsikrėtimų buvo ir tebėra galima išvengti tinkamai pertvarkant medicinos įstaigų darbą, panaikinant bet kokius susirinkimus, bendras vizitacijas, bendrus pietus ir kavos pertraukas, o kiekvieną kontaktą su pacientu traktuojant kaip potencialų COVID-19 atvejį. Į tokį susitikimą medikas turi eiti pasiruošęs ir su tinkama apranga. Iki COVID-19 buvusio pasaulio nebeliko ir mūsų darbe. Nepamirškite kolegos. Nuolatinė dezinfekcija ir reguliarus patalpų valymas taip pat turi tapti įstaigų darbo prioritetu, o ne proceso imitacija. Mūsų buvusį pasaulį virusas perėmė į savo rankas.

Tai yra okupacija ir mes turime kautis. Laukia sunkus ir ilgas laikas, kuris visus mus pakeis negrįžtamai.

Neginčijama tiesa ir tai, kad realus užsikrėtusių skaičius yra reikšmingai didesnis negu nustatytų atvejų skaičius, o infekcija plinta šalies viduje.

Teigiama žinia yra ta, kad dabar susitelkėme į nuotolinės komunikacijos komandas kurdami mūsų pacientų ir mūsų kolegų gydymo strategiją ir taktiką. Šiose komandose gimsta lyderystė nepaisanti užimamų pareigų ir regalijų. Neriame į eksperimentinio gydymo laiką, prilygstantį XIX amžiaus mokslo revoliucijai.

COVID-19 pasaulis reikalauja žaibiškų sprendimų ir nuolatinių lenktynių su laiku. Pasirinkimo priimti ar nepriimti iššūkį mes nebeturime. Tai yra okupacija ir mes turime kautis. Laukia sunkus ir ilgas laikas, kuris visus mus pakeis negrįžtamai. Tą reikia priimti ir judėti į priekį. COVID-19 pasaulyje labiau vertinsime tiesą, tarpusavio ryšį ir tokią trapią mūsų prigimtį.

Šį tekstą profesorius Vytautas Kasiulevičius paskelbė savo paskyroje Facebook

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“