55 metų panevėžietis įtariamas 20 kartų apsivogęs ir ne sykį apsimelavęs

Panevėžietis bus teisiamas dėl daugybės vagysčių iš prekybos centrų ir melavimo pareigūnams, pirmadienį skelbia Lietuvos Respublikos prokuratūra.
Telefoninis sukčius
Asociatyvi iliustracija / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Į teisiamųjų suolą netrukus sės Panevėžyje veikiančių prekybos centrų darbuotojams labai gerai pažįstamas ilgapirštis. Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Paulius Jasiukaitis baigė ikiteisminį tyrimą dvejose baudžiamosiose bylose, kur 55 metų panevėžietis L. L. kaltinamas daugiau nei 20 vagysčių iš parduotuvių bei melagingu pranešimu apie nusikaltimą.

Teisėtvarkos pareigūnų akiratyje kaltinamasis L. L. atsidūrė 2021 metų rudenį. Spalį išsinuomavęs iš vienos bendrovės automobilį „Toyota Prius“ ir pradėjęs dirbti pavežėju, netrukus – lapkričio 7 dieną – jis pranešė policijai, kad šis automobilis pavogtas. Ir pareigūnams, ir automobilį išnuomavusios bendrovės vadovui L. L. teigė, kad automobilis buvo pavogtas, kai jį neužrakintą paliko daugiabučio, kuriame gyvena, kieme.

Tuo metu minėta transporto priemonė jau buvo surasta kitame Panevėžio mikrorajone, palikta gatvėje po autoįvykio. Iš pradžių teigęs, kad „Toyota“ buvo pavogta, atliekant ikiteisminį tyrimą L. L. prisipažino, kad melagingai pranešė apie nusikaltimą, kurio iš tiesų nebuvo, o automobilis apgadintas per jo paties padarytą avariją.

Vėliau Panevėžyje įsikūrusių prekybos centrų atstovai ėmė masiškai kreiptis į policiją dėl vagysčių. Prekybos vietoje pasigedus brangių alkoholinių gėrimų, įrankių ar buitinės technikos ir peržiūrėjus vaizdo stebėjimo kamerų įrašus, neretai paaiškėdavo, kad juos slapta iš parduotuvės nesusimokėjęs išsinešdavo L. L.

Dabar į teismą atiduotose baudžiamosiose bylose L. L. pateikti kaltinimai nuo 2022 metų gegužės iki 2023 metų sausio vidurio įvykdžius 22 vagystes, o bendras padarytas nuostolis siekia beveik 4 tūkst. 700 eurų. Daugiausia buvo vagiami brangūs alkoholiniai gėrimai, tačiau vieną kartą vagies grobiu tapo prekybos centre ant lentynos moters pamiršta piniginė su 400 eurų, kitąkart – beveik 80 momentinių loterijų bilietų. Vėliau L. L. vogtas prekes parduodavo už mažesnę kainą, kartais – tiesiog gatvėje sutiktiems praeiviams.

Ikiteisminius tyrimus šiose bylose atliko Panevėžio miesto bei rajono policijos komisariato tyrėjai, vadovaujant Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorui P.Jasiukaičiui.

Pasak šiems ikiteisminiams tyrimams vadovavusio prokuroro P.Jasiukaičio, savo kaltę L. L. pripažįsta visiškai. „Kaltinamasis teigia, kad vagystės – jo pragyvenimo šaltinis, nes jis neturi darbo ir negauna jokių pajamų“, – sakė prokuroras.

Baudžiamojo kodekso 235 straipsnis numato, kad tas, kas pateikė melagingą skundą, pareiškimą, pranešimą apie nusikalstamą veiką arba davė melagingus parodymus apklausiamas kaip liudytojas ar nukentėjęs asmuo, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tas, kas pagrobė nedidelės vertės svetimą turtą (BK 178 str. 4 d.), padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Bylos perduotos nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis