Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

70 eurų iš vilkikų vairuotojų pareikalavęs Kauno patrulis susimokės 15 tūkst. eurų baudą

Sausio 9 dieną Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato patrulis Dainius Čebanauskas pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo. Nefiksavęs vilkikų vairuotojų Kelių eismo taisyklių pažeidimų, jis užsidirbo 70 eurų, tačiau tam išaiškėjus, teks pakloti kur kas didesnę sumelę.
Kyšis
Kyšis/ Asociatyvi nuotr. / Klaipėdos apskrities VPK nuotr.

40-ties metų amžiaus D.Čebanauskas kaltintas tuo, kad būdamas statutiniu valstybės tarnautoju, vykdydamas tarnybines pareigas ir nustatęs, kad transporto priemonės vairuotojai vairuoja automobilį naudodamiesi mobilaus ryšio telefonu, tai yra pažeisdami Kelių eismo taisyklių (KET) 20 punkto reikalavimus, reikalavo už „nematymą“ jam duoti kyšį.

Iš bylos medžiagos aiškėja, kad kartą sustabdęs Rusijos Federacijos piliečio vairuojamą vilkiką ir siekdamas gauti kyšį, pirštu nurodė vairuotojui nekalbėti, atspausdinti darbo dienos kvitą, ant kurio užrašė skaičių „30“. Tuomet patrulis parodė pirštu į telefoną, duodamas suprasti, kad už kalbėjimosi telefonu nefiksavimą vairuotojas turi duoti 30 eurų kyšį.

Išprovokuotam vairuotojui vykdant šį neteisėtą reikalavimą ir pateikus 10 eurų kupiūrą, galvos judesiu D.Čebanauskas davė suprasti, kad tokia suma yra per maža.

Vilkiko valdytojui pateikus dar vieną 10 eurų kupiūrą, patrulis savo naudai tiesiogiai priėmė mažesnės negu 1 MGL vertės kyšį – 20 eurų.

Nefiksavęs ir neįforminęs padaryto KET pažeidimo, patrulis vairuotoją iš įvykio vietos paleido.

Šiais veiksmais D.Čebanauskas kaltintas padaręs nusikalstamą veiką, numatytą BK 225 straipsnio 4 dalyje – kyšininkavimą. Už tai gresia bauda arba areštas.

Šią savo nusikalstamą veiką D.Čebanauskas pakartojo ir dar kartą. Nustatęs, kad kitas vilkiko vairuotojas transporto priemonę vairuoja naudodamasis mobilaus ryšio telefonu, sustabdė jį ir, siekdamas gauti kyšį, gestu pirštu nurodė nekalbėti.

Bakstelėjęs į prie uniformos prisegtą vaizdo ir garso kamerą, patrulis nurodė pažeidėjui atspausdinti darbo dienos kvitą ir ant jo užrašė skaičius „60–90“, duodamas suprasti, kad už kalbėjimąsi telefonu yra numatyta bauda nuo 60 iki 90 eurų.

Už šio pažeidimo nefiksavimą vairuotojui nurodyta duoti kyšį – pinigus numesti ant automobilio grindų.

Šįkart iš vairuotojo D.Čebanauskas priėmė 50 eurų kyšį.

Pirmasis teisiamasis posėdis šioje byloje įvyko dar praėjusių metų birželį. 2022 metų rugsėjį byla dar nebuvo pradėta nagrinėti dėl kaltinamojo ligos.

Galiausiai jis savo kaltės nepripažino.

Kaip pirmadienį pranešimu spaudai informavo Lietuvos Respublikos prokuratūra, kelių patrulis D.Čebanauskas savo nusikalstamas veikas vykdė 2022 metų sausį, tiksliau, sausio 23 ir 25 dienomis.

Pareigūną Kauno apygardos teismas pripažino kaltu dėl kyšininkavimo. Teismo sprendimu jam skirta 15 tūkst. eurų bauda ir ketveriems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

Iš nuteistojo nuspręsta konfiskuoti ir 70 eurų, kuriuos jis gavo neteisėtai kaip kyšį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?