Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia pagrįstai manyti, kad klaipėdiečiai sutuoktiniai, nuo 2013 metų gegužės iki 2018 metų birželio prisidengdami Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje įsteigta įmone, vykdė siuntų ir keleivių pervežimo paslaugas visoje Lietuvoje. Bylos duomenimis, kroviniai ir keleiviai buvo išvežiojami maršrutu Lietuva–Švedija–Norvegija–Lietuva.
Pagal galiojančius teisės aktus, užsienio juridiniai asmenys privalo registruotis Mokesčių mokėtojų registre Lietuvoje, kai vykdo veiklą ar turi mokestinių prievolių Lietuvos Respublikoje. Bylos duomenimis, sutuoktiniai to padarę nebuvo ir nuo 2013 metų gegužės iki 2018 metų birželio, kaip įtariama, gavo ne mažiau kaip 528 tūkstančius 695 eurus pajamų ir nesumokėjo daugiau nei 66 tūkstančių eurų privalomų mokėti įmokų ir mokesčių mūsų šaliai.
Kaltinimai sutuoktiniams pareikšti dėl neteisėto vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla. Už šį Baudžiamojo kodekso pažeidimą jiems gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų. Moteris taip pat kaltinama ir dėl neteisėtos juridinio asmens veiklos, rašoma Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės (Klaipėdoje) trečiadienį paviešintame pranešime.
Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai.
Byla su kaltinamuoju aktu perduota Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.