91 eismo įvykis, susijęs su dviračiu ar paspirtuku – Kauno policija skambina pavojaus varpais

Šiltuoju sezonu pagausėjus keliaujančių dviračiais ir paspirtukais, Kauno apskrities policijos pareigūnai vykdo prevencines priemones ir primena Kelių eismo taisykles (KET). Vis tik skaudžių nelaimių neišvengta. Kauno apskrityje nuo metų pradžios iki vasaros vidurio užregistruotas 91 eismo įvykis, kuriuose dalyvavo dviračių ir paspirtukų vairuotojai.
Kauno policijos prevencinė priemonė
Kauno policijos prevencinė priemonė / Kauno apskrities policijos nuotr.

Saulėtą rugpjūčio 10 dienos popietę Kauno apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnės kartu su jaunuoju policijos rėmėju pačioje Kauno širdyje – Laisvės alėjoje, vykdė prevencinę priemonę, skirtą atkreipti dviračių ir paspirtukų vairuotojų dėmesį.

Kauno apskrities policijos nuotr./Kauno policijos prevencinė priemonė
Kauno apskrities policijos nuotr./Kauno policijos prevencinė priemonė

Ši prevencinė priemonė ne pirmoji – šiltuoju sezonu pareigūnai aktyviai jas rengia ir kitose gausiai lankomose vietose – parkuose, aikštėse.

Kaip pastebi bendruomenės pareigūnai, neretas važiuodamas dviračiu ar paspirtuku į KET žvelgia gana atsainiai.

„Nors suaugusiems važiuojant dviračiu ar paspirtuku rekomenduojama dėvėti šalmą, bet ne visi supranta šios apsaugos priemonės svarbumą. Susidūrimo atveju tai gali išgelbėti gyvybę.

Pastebime ne vieną pažeidimą – elektriniu paspirtuku važiuoja ne vienas asmuo, tai itin populiaru tarp nepilnamečių, taip pat pro pėsčiuosius važiuoja greičiau nei leistina ir kitus pažeidimus. Prevencinių priemonių metu siekiame dviratininkų ir paspirtukininkų sąmoningumo, jog būtų išvengta nelaimių“, – teigė Kauno apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus viršininkė Agnė Greblikaitė.

Nukentėjusiųjų daugėja

Kauno apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai informuoja, jog statistika nedžiugina. Per pirmąjį šių metų pusmetį Kauno apskrityje beveik 100 dviratininkų ir paspirtukininkų dalyvavo eismo įvykiuose.

Vienas tokių, kuomet vasaros pradžioje dienos metu Kaune, Birželio 23-iosios g., automobilis „Toyota“, vairuojamas moters (gim. 1961 m.), kliudė, pirminiais duomenimis, į pėsčiųjų perėją įvažiavusį dviratininką (gim. 2000 m.).

Kauno apskrities policijos nuotr./Kauno policijos prevencinė priemonė
Kauno apskrities policijos nuotr./Kauno policijos prevencinė priemonė

Dėl patirtų sužalojimų vaikinas pristatytas į gydymo įstaigą.

O liepos 8 d. per pietus Jonavoje, Sodų g., paspirtuku važiavę nepilnamečiai (gim. 2009 m., gim. 2007 m.) kliudė apšvietimo stulpą.

Dėl patirtų sužalojimų nepilnametis (gim. 2009 m.) pristatytas į gydymo įstaigą.

„Įvykių, susijusių su dviračiais, o ypač su paspirtukais, prasidėjus pavasariui daugėja – į gydymo įstaigas kiekvienais metais kreipiasi dvigubai daugiau šių eismo dalyvių. Šios transporto priemonės populiarėja ne tik kaip susisiekimo priemonė, bet ir kaip laisvalaikio praleidimo būdas. Ypač mėgstamos jaunimo.

Dažnu atveju patiriamos sudėtingos galvos traumos.

Deja, bet susijusios ir su eismo įvykių, traumų ir sužalojamų eismo dalyvių skaičiaus ženkliu didėjimu. Tikslios statistikos apie tokius eismo įvykius nėra, kadangi į juos ne visada kviečiami policijos pareigūnai, jei dėl savo kaltės susižaloja, į gydymo įstaigas neretai kreipiasi patys, o nepilnamečius atveža tėvai“, – teigė Kelių policijos pareigūnai.

Gresia ir baudžiamoji atsakomybė

Kauno apskrities VPK Kelių policijos skyriaus viršininko Viginto Lukošiaus teigimu, būtina prisiminti ir vadovautis KET taisyklėmis.

„Deja, tarp dviračių ir paspirtukų vairuotojų vis dar nėra populiaru dėvėti šalmą. Todėl nukritus, dažnu atveju patiriamos sudėtingos galvos traumos.

Kauno apskrities policijos nuotr./Kauno policijos prevencinė priemonė
Kauno apskrities policijos nuotr./Kauno policijos prevencinė priemonė

Ne retai eismo dalyviai paspirtukus ar dviračius nevengia vairuoti neblaivūs ar apsvaigę nuo narkotinių-psichotropinių medžiagų.

Tarp nepilnamečių populiaru dviese ar net trise važiuoti ant vieno paspirtuko, nors tai daryti draudžiama ir itin pavojinga, nes rizika susižaloti ir sužaloti kitą padidėja kelis kartus.

Pastaruoju metu ne retai eismo įvykiai įvyksta dviračių ir pėsčiųjų takuose, kuriuose dviračių ir paspirtukų vairuotojai nepasirinkdami saugaus – artimo pėsčiojo greičiui, sužaloja pėsčiuosius. Už tokius eismo įvykius dviračių ir paspirtukų vairuotojams nuo 16 metų gresia ir baudžiamoji atsakomybė“, – apie paspirtukų ir dviračių vairuotojų kultūrą pasakojo V.Lukošius.

Policijos pareigūnai dviračių ir paspirtukų vairuotojus skatina sąmoningumo, atsakomybės ir primena KET taisykles: kertant važiuojamąją kelio dalį persivesti dviratį ar paspirtuką, nevairuoti vartojus alkoholinius gėrimus ir (ar) narkotines-psichotropines medžiagas, dėvėti šalmą, apsaugas ir šviesą atspindinčią liemenę, neskubėti ir važiuoti atsargiai bei atsakingai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis