Tyrimo metu aplinkosaugininkai išaiškino, kad Aklojo ežero kaime gyvenantis asmuo, būdamas medžiotoju, su legaliai laikomu graižtviniu šautuvu, medžiojo kito medžiotojų būrelio ploto vienete, be medžioklės lapo.
„Sunku suprasti, kodėl medžiotojas turintis teisę medžioti medžiotojų būrelio ploto vienete, pasirinko neteisėtai medžioti šalia namų ir dar laikotarpiu, kai yra draudžiama medžioti šį laukinį gyvūną. Pažeidėjas stirniną išdorojo sumedžiojimo vietoje, pasikabinęs ant medžio šakos ir manė išvengsiąs atsakomybės“, – sako Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Tomas Kantaravičius.
Kaip teigia aplinkosaugininkas, niekam nedaromos išimtys ir visiems galioja tokios pačios Medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklės.
„Taigi raginame jų laikytis, kitu atveju gresia baudos, žalos gamtai atlyginimas ir teisės medžioti atėmimas“, – pabrėžia T. Kantaravičius.
Iš pažeidėjo buvo paimtas graižtvinis šautuvas su optiniu taikikliu, medžiojo bilietas ir neteisėtai sumedžioto stirnino skerdiena.
Asmeniui, pažeidusiam Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų su pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu.
Taip pat, teks atlyginti žalą, padarytą laukinei gyvūnijai – 1754,50 eurų.