Sustabdę tarnybinį automobilį ir priėję arčiau, policijos pareigūnai pastebėjo, kad šalia kelio stovinti stirna nebėga nuo žmonių, lenkdama galvą atgal, ji svirduliuoja.
„Supratome, kad stirna serga, jai reikalinga specialistų pagalba. Negalėjome jos palikti myriop, tad susisiekėme su vietiniu medžiotoju, kad įvertintų jos būklę“, – apie neeilinę situaciją pasakojo pareigūnė.
Į pagalbą atskubėjus medžiotojui ir stirną pristačius į Šiaulius, buvo nustatyta, kad gyvūnas galimai apsinuodijo rapsais,. Todėl ko stirna išvežta į Kauną.
Pareigūnai džiaugiasi, kad stirna laiku pateko į specialistų rankas ir tikisi, kad po gydymo ji laimingai galės grįžti atgal į gamtą.
Gamtininkai primena, kad stirnos ir kiti kanopiniai apkvaista nuo pavasarį atkapstyto rapso. Prisiėda ir susisuka galva. Tuomet jie elgiasi neatsargiai, lipa ant kelio, nebėga nuo žmonių.
Gamtininkas ir fotografijos virtuozas Marius Čepulis patvirtino, kad stirnos pavasarį iš tiesų kartais apkvaista nuo rapso. Tačiau taip nutinka ne su visomis.
Rapsas ne visas stirnas veikia vienodai. Tai priklauso nuo kiekvieno gyvūno sveikatos būklės, organizmo. Kai kurie taip apkvaista, jog visiškai praranda orientaciją ar savisaugos jausmą.
Gamtininkas tokiais atvejais patarė tiesiog nuvyti gyvūną kuo giliau į mišką arba toliau nuo kelio. Taip, galbūt, išgelbėsite jo gyvybę. Apkvaitimas turėtų netrukus praeiti, o gyvūnas toliau laimingas bėgios po miškus.