A.Arutiunianas suimtas liepos 12-ą dieną, jam pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 149 str. 1 d., tai yra lytinis santykiavimas su žmogumi prieš šio valią.
Policija tyrimą dėl „Alfa vyro“ pradėjo kelios dienos po to, kai 15min publikavo tyrimą apie interneto svetainę, kur merginos nuo 13 iki 23 metų buvo kviečiamos fotosesijoms bei modelio darbui. 15min žurnalistėms nuvykus į tariamą fotosesiją paaiškėjo, kad fotografu prisistatęs Dovydas yra Airinas Arutiunianas.
Šįkart sprendžiant klausimą dėl A.Arutiuniano suėmimo, paaiškėjo, kad teisėsauga nustatė ir dar vieną galbūt nuo jo nukentėjusią nepilnametę. Įtariama, kad jis merginą laiptinėje nederamai graibė ir masturbavosi jos akivaizdoje.
Dėl šio epizodo jis įtariamas pažeidęs BK 151-1 str.: Lytinės aistros tenkinimas pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir (ar) neliečiamumą.
Sprendimą skųs
A.Arutiuniano advokatas Julius Jasaitis sako sprendimą neabejotinai skųsiantis, nes, anot jo, sprendimas pagrįstas prielaidomis, o ne faktais.
„Ta aplinkybė, kad jis gimęs Armėnijoje ar jo tėvas gyvena ten, neturi jokios reikšmės, nes jis yra Lietuvos pilietis, visą laiką čia gyveno, čia yra jo motina, jis gyvena motinai priklausančiame bute, čia yra išvystytas jo verslas. Armėnija nėra Europos Sąjungos šalis, be dokumentų jis niekaip ten negalėtų pabėgti“, – lygiai tą patį, ką sakė ir prieš du mėnesius, pakartojo advokatas.
Anot jo, A.Arutiunianas šiuo metu atrodo labai prastai, antradienį, kai buvo suplanuotas posėdis dėl kardomųjų priemonių pratęsimo, jis atsisakė atvykti.
„O šiandien atvykęs elgėsi neadekvačiai. Žmogus nereaguoja į klausimus, minutę, dvi, tris neatsako į klausimą, keistai akis varto, taip atrodo, kad jis nesiorientuoja erdvėje“, – pasakojo J.Jasaitis.
Suėmimas – per žiauri bausmė
Anot advokato, Lietuvoje apskritai per dažnai taikomas suėmimas. Beje, į šią problemą dėmesį nuolat atkreipia ir teisės mokslininkai.
„Apskritai dėl suėmimo taikymo mano vertinimas – labai neigiamas. Lietuva yra ketvirta valstybė Europoje, po Rusijos, Ukrainos ir Sakartvelo, kur dažniausiai taikomas suėmimas kaip kardomoji priemonė.
Ir tas suėmimas neretai taikomas siekiant žmogų priversti pripažinti kaltę arba tiesiog pademonstruoti teisėsaugos institucijų viršenybę prieš paprastą žmogų. Dėl to Lietuva neretai atsiveža, Baltušio žodžiais kalbant, kirvelį iš Strasbūro“, – kalbėjo advokatas.
Pagal Europos Žmogaus Teisių Teismo rekomendacijas, suėmimas išties rekomenduojamas kaip kraštutinė kardomoji priemonė, kai neįmanomos jokios kitos alternatyvos. Lietuvoje dažnai elgiamasi priešingai ir suėmimas taikomas itin dažnai.
„Paradoksalu, kai asmenys sulaikomi su labai dideliu narkotikų kiekiu arba byloje yra lavonas ir galbūt įvyko nužudymas, įtariamieji vaikšto laisvėje, o Airinas sėdi uždarytas ir jau trys mėnesiai praėjo, kai jis ten sėdi. Ir aišku, normaliam žmogui tai yra didelė psichologinė trauma. Juk yra namų areštas, apykojė, dokumentų paėmimas, o pas mus kažkodėl visada renkamasi sunkiausia kardomoji priemonė“, – sakė advokatas.