„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Antstolis kaltinamas bandymu papirkti teisėjus, bet naudos siekęs ne vien sau

Bus teisiami bandymu papirkti Šiaulių teisėjus kaltinami antstolis ir suinteresuoti asmenys, praneša Lietuvos Respublikos prokuratūra.
Temos iliustracija
Temos iliustracija / Nuotraukos iš „Pixabay“ archyvo

Panevėžio apygardos prokuratūroje surašytas kaltinamasis aktas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje antstolis, Šiauliuose registruota uždaroji akcinė bendrovė ir pastarojoje dirbanti teisininkė bei viena šiaulietė kaltinami korupcinio pobūdžio nusikaltimais.

Įtariama, kad papirkimu ir prekyba poveikiu buvo siekiama, kad Šiaulių apygardos teismo teisėjai priimtų kyšio davėjams palankius sprendimus.

Teisėjai turėjo būti perduotas 5 tūkst. eurų kyšis, o po 1 tūkst. eurų būtų pasidalinę antstolis ir tarpininkas.

Tyrimo duomenimis, Šiaulių antstolis R. K. 2023 metų gegužę galimai susitarė priimti ir priėmė kyšį iš vienos uždarosios akcinės bendrovės teisininkės D. P.-S. Kaltinamasis R. K. susitarė, kad per tarpininką paveiks šio teismo teisėją, kad ji priimtų minėtai bendrovei palankų sprendimą civilinėje byloje. Už tai teisėjai turėjo būti perduotas 5 tūkst. eurų kyšis, o po 1 tūkst. eurų būtų pasidalinę antstolis ir tarpininkas.

Pusę sutarto kyšio sumos D. P.-S. perdavė antstoliui, likusią pusę turėjo sumokėti vėliau.

R. K. taip pat kaltinamas, kad 2023 metų kovo mėnesį rengėsi papirkti Šiaulių apygardos teismo teisėją, perduodant jam didesnės nei 250 MGL vertės kyšį, kad apeliacine tvarka nagrinėjamoje byloje asmeniui nebūtų paskirta reali laisvės atėmimo bausmė.

STT atlikto ikiteisminio tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad 2023 metų liepą R. K. iš šiaulietės I. Š. paėmė ir vėliau tarpininkui perdavė 4 tūkst. eurų kyšį, kuriuo už palankų sprendimą civilinėje byloje turėjo būti papirkta teisėja.

Antstoliui R. K. šioje byloje pateikti kaltinimai dėl prekybos poveikiu ir papirkimo veikiant bendrininkų grupėje. Šiauliuose registruota bendrovė bei joje dirbanti teisininkė kaltinami prekyba poveikiu, o I. Š. – papirkimu veikiant bendrininkų grupėje.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.

Už prekybą poveikiu Baudžiamasis kodeksas numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų. Už papirkimą, jei buvo siūlomas, pažadėtas ar duotas didesnės nei 250 MGL vertės kyšis, gresia laisvės atėmimas iki 7 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“