Ariogalos plėšikai dar kartą suraitė špygą policijai – šįkart beveik panosėje

Susitikti su plėšikų terorizuojamais gyventojais į Ariogalą atvyko aukšti policijos pareigūnai. Vizitą paskatino praėjusią savaitę pasirodžiusi publikacija „Ariogala – nusikaltėlių gniaužtuose“, kurioje pasakojama, kad nuo miestelyje siautėjančių plėšikų nukentėję žmonės net nemato prasmės šauktis policijos pagalbos. Praėjusį pirmadienį vykusiame susitikime pareigūnai pažadėjo, kad prieš įsilaužėlius bus imtasi veiksmingų priemonių. Tačiau dar tos pačios dienos vakarą plėšikai įžūliai pademonstravo, kas šeimininkauja Ariogaloje.
Tuo metu, kai Ariogaloje vyko susitikimas su policijos vadais, plėšikai apiplėšė dar vieną ariogališkių namą.
Tuo metu, kai Ariogaloje vyko susitikimas su policijos vadais, plėšikai apiplėšė dar vieną ariogališkių namą.

Skauduliai pratrūko

Į susitikimą susirinko apie 200 žmonių. Miestelio gyventojai sakė žinantys, kas yra pagrindiniai nusikaltėliai Ariogaloje, tik Raseinių rajono policijai tai kažkodėl yra didelė paslaptis.

Su žmonėmis bendravęs ir viską kruopščiai užsirašinėjęs policijos generalinio komisaro vyriausiasis patarėjas Povilas Malakauskas patikino: tikrai bus imtasi priemonių, kad kriminalinė situacija besipiktinantys ariogališkiai ateityje pastebėtų teigiamas permainas.

P.Malakauskui paklausus, ar iškviesta policija yra pas ką nors atvažiavus po 5 minučių, kilo juoko banga. Paprašius patikslinti, maždaug po kiek laiko atvyksta iškviesti pareigūnai, pasigirdo atsakymai: anksčiausiai – po pusvalandžio, kartais – po pusantros valandos, kartais po penkių, o būna ir po dvylikos valandų arba visai neatvyksta.

 „Pas mus policija atvažiavo per pusvalandį, bet kokia iš to nauda. Tik protokolą surašė. Netrukus pranešė, kad įtariamieji nenustatyti“, – patirtimi dalijosi ariogališkė.

 „Pas mus policija atvažiavo per pusvalandį, bet kokia iš to nauda. Tik protokolą surašė. Netrukus pranešė, kad įtariamieji nenustatyti“, – patirtimi dalijosi ariogališkė.

Vagys – žinomi?

„Paskambinau policijai. Atvažiavo, nupjautas spynas nufotografavo, o po savaitės gavau pranešimą, kad pradėtas tyrimas. Dar po savaitės atėjo pranešimas, kad tyrimas nutrauktas“, – pasakojo nuo plėšikų ne kartą nukentėjęs vyras.

„Šią naktį mūsų gatvėje vėl įvyko plėšimas. Žmonės policijos net nekvietė. Vis tiek neišaiškina. Kam kviesti? Tik nervus susigadinsi ir laiką prarasi“, – tikino viena susitikimo dalyvė.

„Netoli mūsų išplėšė keturis garažus, atvyko policija, surašė protokolus ir po kelių savaičių pranešė, kad įtariamųjų nerado. Mes kriminalistams nurodėme, kad daiktai gali būti pas konkretų asmenį. Tie kriminalistai sako: mes žinome, kas vagia, bet neturime teisės pas jį eiti“, – patirtimi dalijosi ariogališkiai.

Ramybė greitai baigėsi

 „Kai praėjusiąžiemą Ariogaloje kilo riaušės, ir jų organizatoriai buvo areštuoti, o kiti išsislapstė, miestelyje net porą savaičių viešpatavo ramybė. Po to juos paleido, visi pasislėpusieji sugrįžo, ir vėl viskas prasidėjo iš naujo“, – sakė moteris, pabrėžusi, kad nustatyti įtakingus šešėlinio pasaulio asmenis nėra sudėtinga.

„Visi Ariogaloje tuos vagis žino“, – apie kriminalinės realybės Ariogaloje ypatumus dėstė kitas ariogališkis. Šis pastebėjimas, labai sudomino P. Malakauską ir jis paprašė vyro po susitikimo pasikalbėti.

Gaujos – neliečiamos

Lietuvos policijos generalinio komisaro vyriausiasis patarėjas domėjosi, ar tikrai  nieko naudingo nenuveikia pareigūnai, kai atvyksta pas pagalbos prašančius nukentėjusiuosius.

„Gaujos atrodo neliečiamos. Kartais būna taip, kad daugiausia aiškintis turi patys nukentėjusieji. Prasideda spaudimas, kad nukentėjęs žmogus atsiimtų pareiškimą. Nusikaltėlis tampa nukentėjusiuoju, o nukentėjęs – nusikaltėliu“, – rėžė moteris.

 „Kai išsikvieti policiją, pareigūnams nerūpi, kur gali būti nusikaltėlis, bet labai svarbu, kaip surašyti protokolą“ – pasakojo kitas ariogališkis.

Nuteka informacija?

Susitikime dalyvavęs vienas vyriškis atvirai rėžė, kad kartais susidaro įspūdis, jog informacija apie ikiteisminius tyrimus nutekinama patiems nusikaltėliams.„Prieš porą metų Ariogaloje buvo užpulti ir sumušti žmonės, subadyti peiliais, bet apie tai policijos suvestinėse nieko nebuvo. Manau, kad policijos viršininkai slepia, jiems tai paranku“, – sakė ariogališkė.

„Prieš porą metų Ariogaloje buvo užpulti ir sumušti žmonės, subadyti peiliais, bet apie tai policijos suvestinėse nieko nebuvo. Manau, kad policijos viršininkai slepia, jiems tai paranku“, – sakė ariogališkė.

Užsakomosios vagystės?

Susitikimo su pareigūnais metu garsiai prabilta apie užsakomąsias vagystes ir nepilnamečių išnaudojimą. „Dirbu mokytoja ir žinau, kad nepilnamečiai iš asocialių šeimų mokomi vagiliauti. Iš pradžių jie vagia, pavyzdžiui, braškes, o paskui gauna ir rimtesnių užduočių“, – sakė pedagogė.

Tokias prielaidas viešai patvirtino ir susitikime dalyvavę Vaikų teisių apsaugos tarnybos specialistai. Ariogališkių nuomone, jauni plėšikai iš savo globėjų gauna konkrečias užduotis.

„Čia vyksta ne šiaip vagystės, bet užsakomosios vagystės. Pasitaiko, kad nupjauna spynas, paima kai kuriuos daiktus, bet palieka šalia esančius brangesnius. Vieną vakarą darbavausi benzopjūklu. Naktį nukirpo spyną, bet nieko nepaėmė, nes, matyt, konkrečiai dairėsi benzopjūklo.  Mano nuomone, blogai vykdomas operatyvinis darbas: policija turėtų žinoti apie vogtų daiktų supirkėjus ir pardavėjus“, – dalijosi pastebėjimais nuo plėšikų nukentėjęs vyras.

Policija gaujų nemato

Į susitikimą atėję ariogališkiai prašė, kad Raseinių policijos vadovas Kęstutis Užemeckas atsakytų į klausimą, ar Raseinių rajone yra gaujų. Komisaras teigė, kad teisinius gaujos apibrėžimus atitinkančių susivienijimų rajone nėra.

„Kodėl K. Užemecką paskyrė vadovauti dar vienai kadencijai? Nejaugi žmonių nuomonė yra nieko verta?“, – klausė aktyviai susitikime dalyvavusi moteris.

Aukštieji policijos pareigūnai išgirdo ir apie nelagalias alkoholio pardavinėjimo vietas, kurias žino net ir alkoholio visiškai nevartojantys, bet tik ne policija.

Klausė, ar gali šauti į plėšiką

 „Esu medžiotojas. Jei vagys laužiasi į garažą, aš pasiimu šautuvą ir per kojytes jam cakt? Kas man už tai būtų? Juk Konstitucijoje parašyta, kad turime teisę ginti savo nuosavybę“, – į pareigūnus kreipėsi vienas susitikimo dalyvis.

Policijos atstovai patarė jokiu būdu taip nesielgti, nes žmogaus gyvybė yra pati didžiausia vertybė.

Į kultūros namų salę gausiai susirinkę ariogališkiai teiravosi, kodėl iš anksto planuotame renginyje nedalyvauja nė vienas iš trijų apylinkės policininkų. K.Užemeckas atsakė, kad vienas gydosi, kitas atostogauja, o trečiasis Ariogaloje nebedirba.

Įžūlus plėšikų atsakas

Dar tą patį vakarą su Ariogalos plėšikais susidūrė poliklinikos medikė ir iš Kauno rajono šimtadienio švęsti atvykę jaunuoliai. Vienas jų atsidūrė ligoninėje.

Tiesa, ariogališkiai pastebėjo, kad pastarosiomis dienomis miestelyje dažniau nei įprasta galima pamatyti policijos pareigūnų automobilius – jie suka ratus įvairių kvartalų gatvelėmis. „Bet kokia iš to nauda?“, – sakė praėjusio pirmadienio vakarą apiplėštos medikės Vilijos Kurapkienės kaimynė Genė Boreišienė.

Į sutuoktinių Kurapkų namą buvo įsilaužta aštuntą valandą vakaro – maždaug tuo metu, kai aukštieji policijos paerigūnai po susitikimų su vietos gyventojais, prokurorais, teisėjais ir policininkais išsiruošė namo.

Į sutuoktinių Kurapkų namą buvo įsilaužta aštuntą valandą vakaro – maždaug tuo metu, kai aukštieji policijos paerigūnai po susitikimų su vietos gyventojais, prokurorais, teisėjais ir policininkais išsiruošė namo. Išdaužus stiklo paketą, pavogti du televizoriai „Samsung“, pjūklas „Husqvarna“, chalatas. Žala – 4 080 Lt.

Su „Alio, Raseiniai“ žurnalistais kalbėjusi medikė prisipažino bijanti grįžti į namus ir neturinti net mažiausios vilties, kad įsilaužėliai bus surasti, o turtas – sugrąžintas.

Paklausta, kodėl taip galvoja, moteris sakė: „Ariogaloje nuo plėšikų yra nukentėję daugybė žmonių. Jie patys imasi iniciatyvos ieškoti plėšikų. Patys naktimis seka. Jie skambina plicininkams ir konkrečiai nurodo: toks ir toks automobilis. Informacija apie kai kuriuos automobilius yra pateikta ne vieną kartą. O policija atsainiai meta: negi mes dabar paskui kiekvieną važinėsime?“

Girdėjo, kaip dūžta langas

Ji pasakojo turinti gerus kaimynus, tačiau neišgelbėjo net ir jų atidumas.

 „Viena kaimynė sakė, kad apie 8 valandą vakaro išgirdo kažką panašaus į sprogimą. Dabar, aišku, jog tai buvo akmens smūgio į stiklo paketo garsas. Išėjusi į kiemą, kaimynė dairėsi, bet nieko nepamatė – galvojo, kad kažkas sprogo jos kieme. Atrodo, kad sudaužę langą plėšikai sugrįžo maždaug po valandos, ilipo į vidų ir pradėjo nešti daiktus lauk. Mūsų gatvelėje labai blogas apšvietimas. Ne kartą dėlto kreipėmės į seniūniją, bet papildomi žibintai nebuvo įjungti. Plėšikai jautėsi saugūs, niekas nepastebėjo, kad nešami mūsų daiktai“, – pasakojo V. Kurapkienė. 

Tą vakarą medikė į namus grįžo apie 18 valandą ir netrukus su sutuoktiniu išvyko į Kauną. Sugrįžo apie 22 valandą. Nukentėjusiosios nuomone, jei būtų grįžę vėliau, vagys būtų pavogę dar daugiau turto. 

„Labai apmaudu ir skaudu, kai staiga kambariai ištuštėja, o ant grindų, ant palangės ir vejos – svetimi pėdsakai. Tai labai baisu. Iki šiol dar tikėjau, kad namai gali būti tvirtovė“, – kalbėjo sukrėsta moteris.

 V. Kurapkienė pakartojo tai, ką susitikime su policijos atstovais sakė kiti ariogališkiai.

„Apiplėšimai Ariogaloje tapo tikra pandemija. Ir taip jau yra seniai. Kaip minėjau, žmonės policininkams nurodo net adresus, kur gyvena nusikaltėliai, bet pareigūnai sako, kad jie neturi teisės pas juos eiti. Visi Ariogaloje žino, kur tam tikra publika nuolat renkasi. Policininkai skundžiasi blogu finansavimu, aiškina, kad gauna mažai degalų ir panašiai“, – sakė ariogališkė.

 „Matote, kaip Ariogaloje yra – policija posėdžiauja, o vagys dirba savo darbą“, – kreipdamasi į žurnalistą sakė G. Boreišienė.

 „Matote, kaip Ariogaloje yra – policija posėdžiauja, o vagys dirba savo darbą“, – kreipdamasi į žurnalistą sakė G. Boreišienė.

Išlaužė restorano „Arka“ vartus

Praėjusį šeštadienį girti ariogališkiai sužlugdė šimtadienio šventę iš Kauno rajono į Ariogalą atvykusiems abiturentams.

Vytauto gatvėje esančio restorano „Arka“ vadybininkė pasakojo, kad jaunimas iš Kauno rajono laiką leido linksmai, bet kultūringai.

Liudytojos teigimu, apie pusę septynių ryto prie restorano pasirodė du girti ariogališkiai. Jie bandė įsilaužti į vidų ir sugadino restorano teritoriją saugančius automatinius vartus. Konflikto metu nukentėjo trys šimtadienio dalyviai. Vienas pilnametis moksleivis dėl galvos traumos atsidūrė Raseinių ligoninėje. Vakar jis jau buvo grįžęs į namus, bet pamokose dar nedalyvavo.

Vartus išlaužti bandę ariogališkiai pasišalino. Atvykę policininkai nusikaltėlių nerado.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų