Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Atnaujinus pigius skrydžius iš Atėnų 2019 m. sulaikyti 5 nelegalūs migrantai

Pigioms skrydžių bendrovėms atnaujinus reisus iš Atėnų į Vilnių, šiais metais sulaikyti penki nelegalūs migrantai iš Azijos su suklastotais dokumentais.
VSAT padalinys oro uoste
VSAT padalinys oro uoste / VSAT archyvo nuotr.

Kaip BNS pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis, 2018 metais buvo nustatyti 49 nelegalūs migrantai, kurie atvyko iš Atėnų į Vilnių. Tarp jų buvo 19 Irano piliečių, 13 Turkijos, septyni Sirijos, keturi Bangladešo, po du Afganistano, Somalio ir Irako.

Šiemet nuo kovo pabaigos nustatyti penki neteisėti migrantai. Tarp jų du Irako, po vieną Bangladešo, Irano ir Afganistano pilietį, jie atvyko pasinaudojant suklastotais dokumentais.

Anot VSAT, įtakos šiai statistikai turėjo aplinkybė, kad nuo 2018 metų spalio iki 2019 metų kovo reisu Atėnai–Vilnius skrydžiai nebuvo vykdomi.

VSAT duomenimis, šie asmenys daugeliu atvejų ketino maršrutiniais autobusais iš Vilniaus vykti per Lenkiją į Vokietiją ir kitas Vakarų Europos valstybes.

„Graikija yra viena iš didžiausių pabėgėlių srautų sulaukdavusi ir sulaukianti ES valstybė, per kurią taip pat planuojami nelegalios migracijos maršrutai Viduržemio jūros regione“, – sakė G.Mišutis.

Patekę į Graikiją, o kartu ir vieningą Europos Sąjungos erdvę, migrantai renkasi vidinius Šengeno skrydžius tikėdamiesi išvengti pasienio patikros.

Patekę į Graikiją, o kartu ir vieningą ES erdvę, migrantai renkasi vidinius Šengeno skrydžius tikėdamiesi išvengti pasienio patikros.

Šengeno erdvėje vidinių reisų patikra vykdoma tik atsitiktinai, atsižvelgiant į neteisėtos migracijos riziką. Taip asmenys tikisi dėl vidaus sienų nuolatinės kontrolės nebuvimo judėti iki tikslo šalies.

VSAT duomenimis, atvykę į Graikiją migrantai talkinant neteisėtą migraciją organizuojantiems asmenims, už mokestį įgydavo suklastotus arba autentiškus Europos Sąjungos piliečiams priklausančius kelionės dokumentus.

Dažniausiai tai būdavo asmens tapatybės kortelės. Jų kaina siekdavo nuo 50 eurų už dokumentą iki 20 tūkst. eurų už visą kelionę (pavyzdžiui nuo Irano iki Vokietijos).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs