Bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, kad Z. T. dėl pasikėsinimo įgyti akcizais apmokestinamas prekes – cigaretes – nepripažino, kaltinamasis pripažino tik faktinę aplinkybę, kad minėtą dieną buvo atvykęs į Radviliškio miestą ir automobiliu važinėjo netoli įvykio vietos, tačiau teigė atvykęs apžiūrėti perkamo automobilio.
Nors kaltinamais kaltu neprisipažino, teismo įsitikinimu, byloje yra tiesioginių ir netiesioginių įrodymų, kurie paneigia kaltinamojo parodymus ir kartu patvirtina, kad kaltinamasis padarė nusikalstamą veiką teismo nustatytomis aplinkybėmis.
Kaltinamojo Z. T. parodymus, kad Radviliškio geležinkelio stotyje į traukinio vagoną jis įlipęs nebuvo ir cigarečių iškrauti nebandė, teismo įsitikinimu, paneigia tai, kad vagone ant aptiktų ir paimtų vienkartinių pirštinių buvo rastas Z. T. DNR. Atlikus ir papildomą DNR tyrimą nustatytą, kad ant minėtų vienkartinės pirštinės išorės ir vidaus bei vienkartinės pirštinės išorės gautas DNR profilis sutampa su Z. T. DNR profiliu. Kaip pabrėžė teismas, tai, kad kaltinamasis Z. T. traukinio vagone gabenamas cigarečių pakuotes bandė iškrauti ir užkluptas apsaugos darbuotojo pasišalino, patvirtina liudytojų, pateikti telekomunikacijos įvykio duomenys.
Teismo vertinimu, byloje esančių ir aptartų įrodymų visuma visiškai paneigia kaltinamojo Z. T. parodymus, jog jis nedalyvavo akcizais apmokestinamų prekių įgijime, kadangi jie nenuoseklūs, prieštaringi, be to, paneigti esminėse detalėse sutampančia įrodomosios bylos medžiaga. Tai teismui duoda pagrindą vertinti kaltinamojo parodymus kritiškai, kaip jo pasirinktą sau palankią gynybinę poziciją ir juo atmesti. Kaltinamojo Z. T. atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažintina, kad nusikaltimą jis padarė būdamas recidyvistas – nusikalstamą veiką padarė turėdamas galiojantį teistumą už sunkų nusikaltimą.
Teismas kaltinamąjį Z. T. dėl pasikėsinimo įgyti akcizais apmokestinamas prekes pripažino kaltu ir paskyrė jam bausmę – laisvės atėmimą 4 metams. Ši bausmė yra subendrinta su Kauno apygardos teismo 2021 m. vasario 11 d. nuosprendžiu paskirtos laisvės atėmimo bausmės dalimi. Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniams teismui.
Nustatyta, kad Z. T. 2020 metų liepos 18 dieną per ikiteisminį tyrimą tiksliai nenustatytų laiku, iš nenustatyto asmens įgijo 12517 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos Respublikos banderolėmis, kontrabandos bendra vertė – beveik 44 000 eurų. Šias cigaretes tą pačią dieną traukinio vagone gabeno iki Radviliškio geležinkelio stoties, kur ketino kontrabandinį krovinį išsikrauti, tačiau buvo pastebėtas saugos tarnybos darbuotojo ir iš nusikaltimo vietos paspruko.
Įvykusiame teisiamajame posėdyje kaltinamasis Z. T. patvirtino, kad savo kaltės nepripažįsta, tačiau teismui duoti parodymų jis neatsisakė, teigė tai padarysiąs po to, kai bus apklausti kiti proceso dalyviai. Viename iš teisiamųjų posėdžių teismas apklausė vieną iš atvykusių pašauktų liudytojų, kuris papasakojo apie įvykio aplinkybes, patvirtino faktą, kad vagone buvo aptiktos kontrabandinės cigaretes. Policijos pareigūnas taip pat patvirtino, jog įvykio vietoje buvo rastas ir krepšys su jame buvusiomis pirštinėmis, kitais daiktais.
Per ikiteisminį tyrimą Z. T. savo kaltę kategoriškai neigė. Šalčininkietis teigė, kad užsiima prekyba naudotais automobiliais. Sakė, jog dažnai iš Vilniaus, Šalčininkų, veždavo užsienio piliečius į Radviliškį, Šiaulius, Klaipėdą nusipirkti automobilių, jų dalių, ūkio technikos. Už vežimą gaudavęs pinigų. Užsieniečius jam prirodydavo pažįstami.
Anot jo, būdavę ir tokių situacijų, kad asmuo negali atvykti į Lietuvą, todėl jo paprašydavo nuvykti apžiūrėti transporto priemonės, nes pagal nuotraukas nelabai galima nustatyti automobilio vertės. Automobilius pirkdavo iš pavienių žmonių, bendrovių. Z. T. teigė, jog užsieniečiai telefonu jam atsiųsdavo SMS žinutę ir paprašydavo nuvykti apžiūrėti automobilių, sutardavo kainą, sumokėdavo pinigus.
Pinigus jam dažnai atveždavo Baltarusijos Respublikos pilietis, jis atiduodavo pinigus už sumokėtus automobilius ir mašinas išsiveždavo į Baltarusiją.
Taip visą vasarą ir dirbo – važinėjo po visą Lietuvą, ieškodamas automobilių, jų dalių. Dažniausiai važiuodavo į Radviliškį. Iš pradžių Z. T. neigė, kad 2020 metų liepos 18 d. buvęs Radviliškyje, vėliau tokios tikimybės jis neatmetė, sakė, jog tuo metu galėjęs būti automobilių pardavimo aikštelėje. Kaltinamasis tikino tik nepamenantis datos, kada jis buvo Radviliškyje. Z. T. patikslino, jog minėtą dieną nusikalstamoje veikoje nedalyvavo, nes tuo metu ieškojęs automobilių, jų dalių. Z. T. negalėjo paaiškinti, kaip nusikaltimo vietoje galėjo atsidurti pareigūnų rastas įkaltis, kuris susijęs su juo pačiu.
Saugos tarnybos darbuotojas paliudijo, jog 2020 metų liepos 18 dieną Radviliškio stotyje budėjo. Pamatęs ant vieno vagono laiptelių stovintį vyrą sušuko, kad šis stotų, tačiau nepažįstamasis spruko į šalia esančias pievas. Saugos tarnybos darbuotojas ketino bėglį vytis, bet išgirdęs triukšmą vagono viduje, nusprendė užlipti ir pažiūrėti. Jam lipant ant vagono viršaus, nuo vagono viršaus nušoko asmuo, kuris ant veido dėvėjo kaukę ir nubėgo tuo pačiu keliu kaip ir pirmasis asmuo. Pažvelgęs į vagono vidų pamatė ten esančias cigaretes.
Teisiamajame posėdyje liudytoju buvo apklaustas vilnietis, kuris praėjusiųjų metų pabaigoje Šiaulių apygardos teismo pripažintas kaltu ir baudžiamuoju įsakymu nuteistas už nusikalstamą veiką, kuria yra kaltinamas šalčininkietis Z. T – pasikėsinimu įgyti akcizais apmokestinamas prekes.
Tada vilniečiui buvo paskirta bausmė – vienu trečdaliu sumažinta 300 MGL (15 000 eurų) dydžio bauda. Per ikiteisminį tyrimą vyras savo kaltę pripažino visiškai ir papasakojo apie įvykio aplinkybes. Jis teigė, jog vieną dieną Vilniuje nepažįstamas asmuo jam pasiūlė darbą, kuris susijęs su kontrabandinėmis cigaretėmis. Vyras sutiko. Vilnietis sakė, jog 2020 metų liepos 18 dieną jis su dar vienu nepažįstamu vyru automobiliu buvo atvežti prie geležinkelio bėgių, gavo instrukciją, ką turės daryti.
Netrukus jie užšoko ant nurodyto vagono, kuris iš lėto judėjo. Iš pradžių, pasak vilniečio, abu įlipo į vagono vidų, bet po kurio laiko jis išlipo, o nepažįstamasis pasiliko viduje. Kaip suprato, vyriškis iš vagone esančių slėptuvių ėmė kontrabandines cigaretes. Kai traukinys atvyko į Radviliškio stotį, vilnietis toliau stebėjo aplinką, o vyriškis ir toliau darbavosi vagono viduje.
Staiga prieš save pamatė vyrą, kuris jo paklausė, „ką čia daro“. Vilnietis spruko, o neilgai trukus, iš vagono iššoko ir nepažįstamas vyras, kuris taip pat pabėgo. Anot vilniečio, nepažįstamojo veidą slėpė juoda kaukė.