Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Benamius į pagalbą pasitelkę sukčiai kvailino bankus: prisiėmė kreditų už tūkstančius eurų

Įkalbėti asocialius asmenis savo vardu paimti paskolas ir vėliau gautus pinigus pasiimti sau – tokia sukčių nusikalstama schema buvo nustatyta po sėkmingo prokuratūros ir policijos tyrimo. Šiaulių apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai sukčiavus nelegaliai imant vartojimo kreditus pareikšti 5 vyrams.
Paskola
Asociatyvi iliustracija / 123rf.com

Ikiteisminį tyrimą atlikę Šiaulių apskrities Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai nustatė 5 Raseinių, Šiaulių ir Pakruojo rajono gyventojus, kurie sukčiaudami galėjo uždirbti 55 tūkst. eurų.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad vartojimo kreditų paraiškos galėjo būti pildomos Šiauliuose ir Raseiniuose esančiuose pašto skyriuose.

Į šiuos skyrius 2019 metų kovo–balandžio mėnesiais buvo atvežami dažnai asocialūs vyrai, kuriems sukčiai pateikdavo suklastotas darbo sutartis ir banko sąskaitų išrašus. Darbo sutartys būdavo pateikiamos iš neva Airijos arba Jungtinės Karalystės įmonių, kuriose esą dirbo paskolas norintys pasiimti vyrai.

Šių dokumentų užtekdavo mokumui įvertinti ir vartojimo kreditui gauti. Įprastai vienu metu buvo paimama 10 arba 15 tūkstančių eurų paskola. Visus kreditų pinigus atidavę paskolas paprašiusiems paimti sukčiams, vyrai, kaip uždarbį, gaudavo nuo 50 iki 5000 eurų.

Keturi asmenys byloje kaltinami ėmę paskolas ir pasirašę vartojimo sutartis, o vienas kaltinamasis – ieškojęs tokių asmenų, gaudavęs suklastotus dokumentus ir nukreipdavęs paimti paskolas.

Baudžiamoji byla perduota Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams, praneša prokuratūra.

Baudžiamasis kodeksas už dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu (300 str. 1 d.) numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų, o už sukčiavimą (182 str. 1 d.) – viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų, (182 str. 2 d.) – laisvės atėmimu iki 8 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?