„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Bičiuliai apie motinos nužudymu įtariamą šachmatų meistrą: „Geras žmogus, kuris neatlaikė“

Kaunietis Aleksandras Jegorovas 33-ejų metų gimtadienį birželio 11 d. sutiko areštinėje. Šachmatų meistru įvardijamas vyras įtariamas savo negalią turinčią mamą uždusinęs pagalve. Dieną, kada buvo atrastas nužudytosios kūnas, jis susirašinėjo su draugais ir teigė jiems pats paliksiąs šį pasaulį. Vienam jų pavyko atkalbėti Aleksandrą nuo tokio žingsnio.
Įtariamasis atvestas į teismą
Įtariamasis atvestas į teismą / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Šeštadienio rytą, tą dieną, kai jį suėmė, sulaukiau iš Aleksandro „Facebook“ žinutės. Ja jis prisipažino, kad neatlaiko visko, nori nusižudyti. Padėkojo už pagalbą, teigė pervedęs likusią skolos dalį. Atsiprašė, kad nepateisino lūkesčių, kad nuvylė. Puoliau jam skambinti.

Jis kalbėjo neadekvačiai. Bendravome gal pusvalandį. Manau, buvo pavartojęs alkoholio. Bandžiau jį atkalbėti nuo baisaus žingsnio. Tikinau, kad jis protingas bičas, turi dar daug ką duoti pasauliui. Bandžiau ištęsti kuo ilgiau pokalbį ir tuo pačiu metu ieškojau internete jo adreso, rašiau kitiems draugams“, – 15min pasakojo politikos mokslų magistro laipsnį turintį Aleksandrą nuo vaikystės pažįstantis Tautvydas Vedrickas.

Jis išsiuntė į Aleksandro butą greitąją pagalbą, tačiau medikai vėliau pranešė, jog niekas jų į vidų taip ir neįsileido. Po to Tautvydas sužinojo, jog minčių nusižudyti kamuojamas bičiulis rašė ir dar vienam pažįstamui – šis iškvietė policiją. Šeštadienį po pietų Aleksandras buvo sulaikytas savo bute, jame rastas ir nužudytos mamos kūnas.

„Rytinio pokalbio metu jis užsiminė, kad nutraukė mamos kančias, bet prioritetą skyriau tam, kad atkalbėčiau jį nuo savižudybės. Žinojau, kad kartą jis jau bandė atimti sau gyvybę – prieš pusmetį. Išgelbėjo medikai. Po to tarsi stojosi ant kojų. Dirbo vis daugiau, samdė kurį laiką slaugę. Draugai motyvavo gyventi, siūlė įvairius darbus. Kiek žinau, dirbo jis vienoje įmonėje – atliko žiniasklaidos stebėseną. Tad galėdavo darbuotis iš namų ir kartu prižiūrėti neįgalią mamą. Turėjo ir keletą mokinių iš užsienio, kuriuos mokė žaisti šachmatais: amerikietį, kitą iš Honkongo“, – teigė Tautvydas.

Grąžino skolą

Paklaustas, kodėl šeštadienio rytą būtent jis sulaukė Aleksandro žinutės, labai artimu draugu niekad nebuvęs Tautvydas įvardijo paskolą: „Kartą „Facebook“ jis viešai pranešė apie finansinius sunkumus. Nutariau su šeima padėti. Per metus turėjo grąžinti skolą. Kas mėnesį pervesdavo laiku po mažą dalelę. O tą lemtingą rytą pranešė, jog viską grąžina. Matyt, nenorėjo likti skolingas prieš išeidamas anapus“.

Prieš kokį mėnesį, anot Tautvydo, bičiulio gyvenime vėl ėmė ir viskas pabiro – jis vis dažniau užsimindavo apie sunkią mamos ligą, paliko darbą. Pašnekovo nuomone, tikėtina, jog buvo iš jo atleistas. Darėsi vis sunkiau ir sunkiau.

„Iki tol, kol mama dar buvo adekvati, Aleksandras apie ją atsiliepdavo gražiai. Kai situacija pablogėjo, prakalbo apie tai, kad ji – tarsi nebe jo mama: neatpažįsta, nebendrauja. Buvo sunku. Mamos priežiūrą jis vadino darbu. Atgalinio ryšio iš jos nesulaukdavo. Nepateisinu, to, kas įvyko, bet kartu ir suprantu, kas prie to privedė. Jis tikrai geras žmogus, kuriam tiesiog nesisekė gyvenime. Tikrai nepavojingas. Viską nulėmė ilgus metus besitęsusi situacija“, – pripažino Tautvydas.

15min archyvo nuotr./Aleksandras Jegorovas
15min archyvo nuotr./Aleksandras Jegorovas

Puikus šachmatininkas

A.Jegorovas šachmatais žaidė nuo pat mažumės, 13 metų ėmė rungtis šachmatų turnyruose. Nuolat dalyvaudavo Pasaulio jaunių šachmatų čempionatuose. Galiausiai įgijo FIDE meistro titulą, buvo arti tarptautinio pripažinimo – nedaug taškų pritrūko iki tarptautinio šachmatų meistro vardo.

Siekdamas finansinių laimėjimų, pradėjo žaisti pokerį. Nuo 1996 metų žaidžia šachmatais susirašinėjant, vėliau tapo Lietuvos korespondencinių šachmatų federacijos viceprezidentu.

„Su Aleksandru esame geri bičiuliai. Apie nelaimę sužinojau pirmadienio rytą. Nesuprantame niekas, kas įvyko. Dabar visi jo draugai bandome surasti gerą teisininką. Norime padėti. Jis geras žmogus, sąmojingas, savikritiškas, nuolat padėdavo kitiems“, – 15min sakė Lietuvos šachmatų federacijos direktorius Romanas Buršteinas.

Pasak jo, Aleksandro tėvas, kuris buvo geras šachmatų teisėjas, mirė prieš kokį trejetą metų. R.Buršteinas patikino, jog mirties priežastis galėjo būti alkoholizmas. Aleksandras liko vienas prižiūrėti sunkiai sergančią ir aplinkoje besigaudančią mamą. Tam tikrais periodais jam padėdavo slaugė.

„Pastarąjį kartą su juo bendravome gal prieš mėnesį. Nacionalinėje futbolo akademijoje ėmė mokyti futbolininkus žaisti šachmatais. Svarstėme, jog nuo rugsėjo ims mokyti ir mokinius kai kuriose Kauno mokyklose. Labai geras šachmatininkas jis. Aukšto lygio. Šių metų Lietuvos čempionate liko 12-tas, nors galėjo būti ir penketuke. FIDE reitingas – 2270. Smūgis visiems. Nerastum tokio, kuris nekentė Aleksandro. Geras žmogus. Labai liūdna situacija“, – patikino R.Buršteinas.

Emocinė pagalba: kur kreiptis
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-21 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277
Krizių įveikimo centras
Antakalnio g. 97, Vilnius
www.krizesiveikimas.lt
krizesiveikimas
Psichologinė pagalba emigrantams

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs