Nusikaltimo tyrimui vadovavimą iš kolegos perėmusio ir kaltinamąjį aktą surašiusio Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro Tomo Bajorūno teigimu, šioje nusikaltimų nuosavybei ir finansų sistemai baudžiamojoje byloje ištirtos nusikalstamos veikos rodo, kad šiandien žmonės vis dažniau nukenčia nuo įvairių sukčiautojų. Tarp jų – net ir nuo jiems pažįstamų asmenų, kurie gali išvilioti tapatybės duomenis bei prisijungimo kodus ir neteisėtai pasinaudoti internetinės bankininkystės paslaugomis.
Panevėžio apygardos prokuratūra praneša, kad šis kaltinamasis, siekęs prasimanyti pinigų savo poreikiams tenkinti, prisijungimo duomenis įgydavo iš jam pažįstamų asmenų. Nė vienas nukentėjusiųjų nežinojo, kad jų elektroninės bankininkystės duomenys naudojami tokiais savanaudiškais tikslais.
Ikiteisminį tyrimą atlikę Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono tyrėjai nustatė, kad per keturis mėnesius sukčiautojas jų vardu iš įvairių bendrovių paėmė greituosius kreditus.
Kartu su byla yra pateikti 12 tūkstančių litų bendrovių civiliniai ieškiniai.
Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki šešerių metų, už apgaule įgytą svetimą turtą – laisvės atėmimą iki trejų arba aštuonerių metų.