Biržų krašte – antra neteisėta medžioklė per parą

Penktadienio popietę per reidą Biržų rajone Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai sustabdė automobilį, kurio salone rado užtaisytą medžioklinį šautuvą su optiniu taikikliu ir šoviniais. Asmuo neturėjo ir teisės medžioti.
Bylos įkalčiai
Asociatyvi nuotrauka / AAD nuotr.

Spaudai skirtame pranešime teigiama, kad tai jau antra neteisėta medžioklė per parą, kurią nustatė Panevėžio aplinkosaugininkai. Tik šįkart ji buvo vykdoma nelegaliu ginklu.

„Už neteisėtą medžioklę asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Medžiojimas ar buvimas medžioklės plotuose su medžioklei naudojamais įrankiais (šaunamaisiais ginklais, spąstais) ar priemonėmis (vėliavėlėmis, naktinio matymo prietaisais, kilnojamaisiais bokšteliais), kai tai daro teisės medžioti neturintis asmuo, arba neteisėtai sumedžioto gyvūno dorojimas ar gabenimas užtraukia baudą nuo 800 iki 1800 eurų“, – nurodo AAD.

Taip pat policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo ginklais. Už tai gresia laisvės atėmimas nuo 1 iki 5 metų.

Atlikus kratą asmens namuose rastas nelegaliai laikomas dujinis revolveris su šoviniais, du savadarbiai ginklo slopintuvai ir du prožektoriai su laikikliais. Taip pat – stirnos skerdiena bei kailio likučių.

Atliekamas tolimesnis tyrimas dėl galimai neteisėtai sumedžioto gyvūno gabenimo ir dorojimo. Neteisėtai sumedžiojus stirnos patiną aplinkai padaryta žala vertinama 1700 eurų.

Už pagalbą Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai dėkoja policijai.

Išvakarėse AAD skelbė, kad už neteisėtai sumedžiotą stirnos patiną pažeidėjams gali tekti sumokėti per 7 tūkst. eurų.

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai šią naktį per reidą Biržų rajone Kvetkų medžiotojų būrelyje nustatė 3 asmenis, gabenančius draudžiamu metu sumedžiotą stirnos patiną. Pažeidėjams gali tekti susimokėti iki 5 400 eurų baudą ir aplinką padarytą žalą, siekiančią 1 700 eurų.

Iki teismo sprendimo paimtas graižtvinis šautuvas su optiniu taikikliu ir automobilis, kuriuo buvo gabenamas neteisėtai sumedžiotas žvėris.

Per reidą aplinkosaugininkai išgirdo du šūvius, todėl kilo įtarimas, kad gali būti vykdoma medžioklė, ir nuspręsta padėtį patikrinti. Nuvykus į vietą, kur aidėjo šūviai, pareigūnai pamiškėje pamatė stovintį visureigį ir du asmenis, link automobilio atitempiančius sumedžiotus žvėris. Žvėris asmenys nedelsdami susikrovė į bagažinę ir automobiliu pajudėjo pareigūnų pusėn.

Aplinkosaugos pareigūnai sustabdė automobilį patikrinti. Jame buvo Biržų rajono savivaldybėje esančiame medžioklės plotų vienete gyvenantys ir medžiojantys asmenys. Jie pateikė galiojantį medžioklės lapą, kuriame buvo atlikti įrašai apie dvi sumedžiotas stirnas.

Atidarę bagažinę pareigūnai atliko apžiūrą, vienas sumedžiotų žvėrių buvo įdėtas į plastikinę dėžę, nesimatė galvos. Aplinkosaugininkų įtarimai pasitvirtino – plastikinėje dėžėje buvo draudžiamu metu sumedžiotas, ragus numetęs suaugęs stirnos patinas.

„Medžiotojai pripažino padarę pažeidimą, tikino, kad stirnos patiną sumaišė su stirnos jaunikliu. Tačiau atsakomybės jiems išvengti nepavyks. Už pažeidimą asmeniui, nušovusiam stirnos patiną, gresia bauda iki 1 800 eurų su teisės medžioti atėmimu nuo vienų iki penkerių metų. Pažeidėjui teks atlyginti aplinkai padarytą žalą, siekiančią 1 700 eurų. Taip pat iki teismo sprendimo paimtas graižtvinis šautuvas su optiniu taikikliu ir automobilis, su kuriuo buvo gabenamas neteisėtai sumedžiotas žvėris“, – AAD pranešime buvo cituojama Panevėžio gyvosios gamtos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė.

Gamtosaugos inspektorių vadovė pabrėžė, kad 2 asmenys, padėję gabenti neteisėtai sumedžiotą gyvūną, bus patraukti atsakomybėn ir jiems gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų.

Atlikto tyrimo byla bus perduota Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmams.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus galima skubios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui telefonu 8 (5) 2732995.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų