Bronislovas Burgis apie grasinimus mokinei ir jos tėvams: „Tai geriausios mano kalbos“

Kauno apylinkės teisme penktadienį buvo transliuojami garso įrašai, kuriuose girdisi, kaip buvęs Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis grasino moksleivei ir jos tėvams. Pedagogas tikina, kad tai nebuvę grasinimai ir jis didžiuojasi tuo, ką pasakė.
Bronislovo Burgio teismas
Bronislovo Burgio teismas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kaip rašė 15min.lt, B.Burgis moksleivei pernai pasiūlė palikti KTU gimnaziją dėl to, kad ji pažeidė mokyklos taisykles, draudžiančias vaikams rūkyti, vartoti svaigalus bei narkotines medžiagas.

Bylos duomenimis, moksleivei nesutikus savo noru palikti gimnazijos, B.Burgis jai pradėjo grasinti. Dabar pedagogas teisiamas dėl sisteminio psichologinio smurto prieš nepilnametę.

Aš manau, kad tai geriausios mano kalbos gyvenime.

Teisme buvo klausomasi įrašų, kuriuos padarė nukentėjusioji ir jos tėvai B.Burgio kabinete. Po jų per posėdžio pertrauką B.Burgis sutiko atsakyti į žurnalistų klausimus. Jis tikino nesigailįs dėl savo žodžių, pasakytų mergaitei bei jos tėvams: „Teismas išklausė mano pokalbius su mergaite ir jos tėvais. Aš manau, kad tai geriausios mano kalbos gyvenime. Noriu tikėti, kad tas kalbas pavyks paskelbti internete, tada visi sužinos, ką iš tikrųjų pasakiau.“

– O kokius vaistus davėte mergaitei?

Valeradix. Aš nedaviau, ji pati pasiėmė. Pats išgėriau ir pasiūliau. Turėjau du butelius vandens, girdėjote įraše, po to leidau išsinešti tą butelį neišgertą.

Ji jaudinosi, jai pasiūliau Valeradix tablečių, kurių visada yra ant mano darbo stalo. Kartais nekaip jaučiuosi. Neverčiau jos gerti, tik pasakiau, kad tai Valeradix. Tabletės nėra kenksmingos, jas geriu kiekvieną dieną. Ir šiandien išgėriau dvi tokias ir nematau čia problemos (gamintojai nurodo, kad Valeradix tabletės yra augalinės kilmės ir vartojamos dėl per didelio psichikos jautrumo, – red.past.).

Ji jaudinosi, jai pasiūliau Valeradix tablečių, kurių visada yra ant mano darbo stalo.

– Jūs pokalbių metu kartais kalbate labai griežtai, kartais ramiai. Kodėl?

– Iš pradžių tikėjausi, kad tėvai teisingai supras ir perduos mergaitei, kad ją išgelbėti gali tik vienas dalykas – garbingai išeiti iš mokyklos.

Bet jie padarė kitaip. Todėl mano pokalbis ir buvo apie tai, kad ji nori pražudyti save, visą mūsų gimnaziją. Aš atsakingas už 350 šeimų. Jei jos dabar paduotų gimnaziją į teismą, jos laimėtų, nes pažeisti jų lūkesčiai, dėl kurių jie pasirašė sutartis. Jie tik dėl to ir atidavė savo vaikus KTU gimnazijai, nes čia kitokios taisyklės: negalima rūkyti, gerti alkoholio, vartoti narkotikų. Dabar atšaukus tą ketvirtąją taisyklę daugelis tėvų yra nuskriausti. 

– Ką reiškia jūsų vartotas žodis nepakaltinama?

– Ne aš ją darau nepakaltinama. Ji pati pasirinko tokią versiją, kad pripažįsta kaltę, bet neleidžia savęs bausti. Ji pati save daro nepakaltinama. Kaip gali būti kitaip, kai žmogus padaro nusižengimą ir negali būti baudžiamas. Žinau tik vieną variantą: teismai nebaudžia tada, kai medicina neleidžia to daryti.

Ji pati pasirinko tokią versiją, kad pripažįsta kaltę, bet neleidžia savęs bausti. 

– Kitas nepilnametis teisme sakė, kad jis ir kai kurie moksleiviai buvo priimami pagal rekomendacijas.

– Jis buvo priimtas ne į pirmą, antrą, bet trečią klasę. Mes priėmėme moksleivių pagal įvairių žmonių rekomendacijas, pavyzdžiui, Plungės mokyklos. Pats važinėdavau po Lietuvą ieškodamas gabių moksleivių. Vaikai išvažiuoja pagal mainų programas, atsiranda laisvų vietų, o moksleiviai turi krepšelius, gimnazija sunkiai verčiasi, mums reikalingi pinigai.  

Teigė esąs principingas

Moksleivės tėvo darytame įraše B.Burgis daug kalbėjo apie tai, kad pats visada laikosi taisyklių, įstatymų ir to reikalauja iš kitų.

Savo sprendimo šalinti merginą iš gimnazijos įraše jis tėvams tvirtino nė už ką nekeisiąs: „Jei reikalausite nesilaikyti taisyklių, padarysime ją nepakaltinama. Neturėkite jokių iliuzijų. Jūs nieko neįtikintumėte, kad palikome jūsų dukrą gimnazijoje ne dėl kyšio. Jei norite dramatizuoti, tada tai vargšas vaikas... Jūs mylite savo dukrą, leiskite ją į Rasos, Jėzuitų gimnaziją. Jei to nepadarysite, bus žiauru žiauru. Gyvenime turi būti švara. Atrodo, ai, kaip nors susitarsime. Taip nebus.“

Sumokėjo kompensaciją

Išvykos į Vilnių metu taip pat viešoje vietoje rūkęs moksleivis mokyklą paliko. Jis į ją buvo įstojęs 2014 m. rugsėjo 1 d. Tuo tarpu merginos tėvai kreipėsi į teisėsaugą, o jų dukra toliau mokosi gimnazijoje.

Po to, kai moksleivės tėvai kreipėsi į prokuratūrą, B.Burgis paliko gimnazijos vadovo postą ir sumokėjo kompensaciją merginos šeimai – 8688 eurus.

Tėvai, gavę kompensaciją, sutiko taikytis, tačiau prokurorai tyrimo nenutraukė. Jų teigimu, pasirašant dokumentą nedalyvavo pats pedagogas, nei B.Burgis, nei gimnazistė vienas kito neatsiprašė.

Teisme yra galimybė baigti bylą taikos sutartimi, bet tam būtina, kad kaltinamasis pripažintų, gailėtųsi ir atsiprašytų nukentėjusio asmens.

B.Burgis šito dar nepadarė. Ankstesniame posėdyje jis teigė, kad palauks, kol parodymus duos liudytojai, ir kaltu neprisipažįsta.

Pagal pareikštus kaltinimus dėl sistemingo nepilnametės bauginimo panaudojant psichinę prievartą B.Burgiui gresia laisvės atėmimas iki 4 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis