Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Valdemara Chodorcevičienė.
Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai negyva 22 metų mergina buvo rasta prie vieno Panevėžio daugiabučio 2018 metų rugsėjį. Netrukus buvo nustatyta, kad ji gyveno šio daugiabučio 4-me aukšte, rašoma prokuratūros pranešime.
Iškviestiems į įvykio vietą policijos pareigūnams įtarimų sukėlė mirusios merginos sugyventinio elgesys. Neblaivus vyras buvo apdraskytu veidu ir vis skirtingai pasakojo, kaip susižalojęs. Poros nuomojamame bute pareigūnai rado į grumtynes panašių ženklų, kraujo dėmių. Vėliau ekspertai nustatė, kad tai – žuvusiosios kraujas.
Itin kruopščiai duomenis apie įvykio aplinkybes rinkę policijos pareigūnai nustatė, kad sugyventinis merginą ne kartą buvo sumušęs ir ji jo bijojo. Jos draugai, matydami ant merginos kūno sužalojimus, įtarė, kad sugyventinis smurtauja, tačiau jiems ji tai neigė, aiškindavo pati netyčia susižeidusi. Apie patiriamą smurtą mergina pasipasakojo nelaimės išvakarėse dėl sumušimų atsidūrusi ligoninėje. Kitą dieną, likus vos keletui valandų iki tragedijos, mergina prašė pagalbos rašydama SMS žinutes savo draugei, buto savininkei bei kitiems asmenims.
Išnagrinėjęs bylą Panevėžio apygardos teismas 2019 metų gruodį T. K. pripažino kaltu tik dėl vieno nežymaus sveikatos sutrikdymo savo artimajam epizodo. Jam buvo skirta 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
Nesutikdama su tokiu teismo nuosprendžiu, valstybinį kaltinimą byloje palaikiusi prokurorė V. Chodorcevičienė jį apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. Skundą, prašydamas jį visiškai išteisinti, pateikė ir nuteistasis.
Apeliaciniu skundu prokurorė siekė, kad T. K. būtų pripažintas kaltu dėl dar vieno smurto epizodo, taip pat dėl prieš nukentėjusiąją sistemingai naudoto fizinio ir psichologinio smurto ir privedimo prie savižudybės tyčiniais veiksmais.
Išnagrinėjęs bylą Lietuvos apeliacinis teismas praėjusią savaitę nuteistojo T. K. skundą atmetė kaip nepagrįstą, o prokuratūros skundą patenkino iš dalies: T. K. pripažino kaltu dėl dviejų nežymaus sveikatos sutrikdymo epizodų ir dėl privedimo prie savižudybės veikiant netiesiogine tyčia.
Aukštesnės instancijos teismo teigimu, bylos duomenys leidžia teigti, kad sistemingas fizinio ir psichinio smurto naudojimas prieš nukentėjusiąją laikytinas žiauriu elgesiu su ja, privedusiu prie savižudybės.
Teismo nuomone, sistemingai smurtaudamas merginos atžvilgiu nuteistasis suvokė savo veiksmų pavojingumą ir numatė, kad dėl jo veiksmų nukentėjusioji gali nusižudyti. Smurtaudamas jos atžvilgiu dvi dienas iš eilės, nors ir nesiekdamas tokių padarinių (savižudybės), T. K. sąmoningai leido tiems padariniams kilti.
Kaip rašoma Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendyje, pirmosios instancijos teismo išvada, kad mergina nusižudė pati savo pasirinkimu, o T. K. veiksmai negalėjo įtakoti jos pasirinkimo, yra nepagrįsta, prieštarauja byloje esantiems įrodymams.
Lietuvos apeliacinis teismas, subendrinęs paskirtas bausmes, T. K. skyrė galutinę bausmę – laisvės atėmimą 2 metams ir 3 mėnesiams.