Mokomojo pulko/KAM nuotr./Būtinieji kariniai mokymai |
Kaip informuoja Krašto apsaugos ministerija, tęsti tarnybą į kariuomenės padalinius karius skirstė specialioji komisija. Paskirstymas vyko atsižvelgiant į karių pageidavimus, motyvaciją, asmenines savybes ir mokymų metu pasiektus rezultatus.
Didžioji dalis mokymus baigusių karių buvo paskirti į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotąjį pėstininkų batalioną, kiti tarnybą tęs Karinių oro pajėgų Oro erdvės ir stebėjimo kontrolės valdyboje, Karinėse jūrų pajėgose ir Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis vilkas“ žvalgų kuopoje.
Mokomojo pulko/KAM nuotr./Būtinieji kariniai mokymai |
Praėjusių metų lapkritį savanoriškai atlikti BKM pirmą kartą buvo pakviesta 100 jaunuolių, neatlikusių privalomosios pradinės karo tarnybos. Mokymai vyko dviem etapais: pirmąsias devynias savaites visi dalyviai mokėsi pagal individualaus kario rengimo kursą, po šio etapo visiems kurso dalyviams buvo įskaitytas privalomosios pradinės karo tarnybos atlikimas.
Po pirmojo BKM etapo tęsti kario rengimo kursą dar keturias savaites liko apie 60 labiausiai motyvuotų ir geriausiai pasirengusių karių. Iš jų antrąjį etapą sėkmingai baigė 50. Kariai, kurie išėjo tik devynių savaičių mokymus, buvo išleisti į atsargą ir tapo kariuomenės rezervo dalimi.
Sprendimas organizuoti BKM buvo priimtas atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo išaiškinimą dėl privalomosios pradinės karo tarnybos sustabdymo ir ieškant būdų, kaip sudaryti piliečiams galimybes tinkamai pasirengti atlikti konstitucinę pareigą – ginti Tėvynę, taip pat užtikrinti galimybę priimti į profesinę karo tarnybą daugiau eilinių karių nedidinant išlaidų.