Buvęs Panevėžio teisėjas Arnoldas Šukaitis dėl dovanų gautų padangų keliauja į teisiamųjų suolą

​Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Justas Laucius Lietuvos apeliaciniam teismui bylos teismingumo nustatymui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinamuoju patrauktas buvęs Panevėžio apygardos teismo teisėjas Arnoldas Šukaitis.
Bylos dokumentai
Bylos dokumentai / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Kaip rašoma prokuratūros pranešime, kaltinamajame akte nurodyta, kad buvęs teisėjas A.Šukaitis kartu su buvusiu Panevėžio apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėju Rimantu Savicku 2008 m. spalio-gruodžio mėnesiais piktnaudžiaudamas teisėjo tarnyba, sukurstė bankroto administratorių Algį Kleivą iššvaistyti svetimą bankrutuojančių įmonių turtą bei neatlygintinai iš jo priėmė 890 litų vertės padangas.

Ikiteisminį tyrimą 2009 metais pradėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai, vėliau jį perėmė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Dėl buvusio teisėjo A.Šukaičio 2009 m. pavasarį Seimas priėmė rezoliuciją, kuria nesutiko, kad teisėjas būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ar kitaip suvaržyta jo laisvė. Negavus kompetentingos institucijos leidimo, prokuroras 2009 m. pavasarį priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

Galimybė buvusį teisėją A.Šukaitį patraukti baudžiamojon atsakomybėn atsirado tuomet, kai jis neteko teisėjo imuniteto. Dėl teisėjo vardo pažeminimo Lietuvos Respublikos Prezidentės dekretu A.Šukaitis iš teisėjo pareigų buvo atleistas 2011 m. spalį.

Sprendimą atnaujinti ikiteisminį tyrimą dėl buvusio teisėjo A.Šukaičio galimai padarytų nusikalstamų veikų priėmė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Irmantas Mikelionis. 

Šių metų pradžioje Kauno apygardos teismo nuosprendžiu buvęs Panevėžio apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas R.Savickas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir kyšininkavimo. Dėl šių nusikaltimų jam skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant vieneriems metams.

Dėl piktnaudžiavimo, papirkimo ir svetimo turto iššvaistymo šiuo teismo nuosprendžiu kaltu taip pat buvo pripažintas ir bankroto administratorius A.Kleiva kuriam buvo atimta teisė dvejus metus ir šešis mėnesius dirbti bankroto administratoriumi ir paskirta 160 MGL (20 tūkst. 800 litų) bauda.

Šis nuosprendis neįsiteisėjęs, šiuo metu byla pagal prokuroro ir nuteistųjų apeliacinius skundus nagrinėjama Lietuvos apeliaciniame teisme. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai