Buvusio „Nemuno žiedo“ vadovo byla nutraukta dėl jo psichinės būklės

Kauno apygardos teismas antradienį nusprendė nutraukti buvusio „Nemuno žiedo“ vadovo Eduardo Jako, kaltinto 3 mln. eurų pasisavinimu, bylą, nustačius, kad vyras serga sunkia psichine liga. Jis perduotas artimųjų globai.
Gintautas Liutavaras Kazlauskas
Kauno apygardos teismas / Evaldo Šemioto nuotr.

Šioje byloje E.Jakas buvo kaltinamas tuo, kad 2004–2011 m., būdamas VšĮ „Nemuno žiedas“ direktoriumi ir užimamų pareigų pagrindu turėdamas viešosios įstaigos turtą, veikdamas bendrininkų grupėje kartu su kitais asmenimis, įstaigos apskaitoje formindamas realiai neįvykusias ūkines operacijas – paslaugų ir prekių pirkimą iš įvairių bendrovių, pasisavino jo žinioje buvusį didelės vertės VšĮ „Nemuno žiedas“ priklausantį turtą ir padarė VšĮ „Nemuno žiedas“ 3 168 347 Eur turtinę žalą, – pranešimu spaudai informuoja Kauno apygardos teismas.

Be to, jis buvo kaltinamas apgaulingai tvarkęs įstaigos apskaitą ir pagaminęs netikrus dokumentus.

Nagrinėjant baudžiamąją bylą teismui iškilo abejonių dėl E.Jako psichinės sveikatos būklės, todėl 2017 m. birželį jam buvo paskirta ambulatorinė psichiatrinė teismo ekspertizė. Atlikus ekspertizę konstatuota, kad kaltinamasis negali suprasti savo veiksmų esmės ir jų valdyti. Atsižvelgdami į E.Jako psichikos sutrikimą ir ligas, teismo ekspertai rekomendavo netaikyti kaltinamajam priverčiamųjų medicinos priemonių ir perduoti jį artimųjų globai.

Byloje nustatęs, kad E.Jako psichika sutriko po nusikalstamos veikos padarymo, teismas pradėjo priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo procesą.

Atsižvelgęs į ekspertų išvadą ir konstatavęs, kad E.Jako ligos eiga yra negrįžtamo ir progresuojančio pobūdžio, kaltinamojo būklės pagerėjimas mediciniškai nėra tikėtinas, taip pat nėra tikėtina pakartotinės nusikalstamos veikos rizika, teismas sprendė, kad priverčiamųjų medicinos priemonių taikymas šiuo atveju netikslingas, ir baudžiamąją bylą E.Jako atžvilgiu nutraukė. Teismas nutarė priverčiamųjų medicinos priemonių E.Jakui netaikyti ir atiduoti jį artimųjų globai.

Prokuroro prašymo konfiskuoti E.Jako turtą, įgytą pasisavinus VšĮ „Nemuno žiedas“ turtą, teismas netenkino nurodęs, VšĮ „Nemuno žiedas“ kreditoriai, net ir pasibaigus šios įstaigos bankroto procedūrai, turi galimybę dėl patirtos žalos atlyginimo kreiptis į teismą civilinio proceso tvarka. Tuo atveju, jei šioje byloje iš E.Jako būtų priteista konfiskuoti turtą, kreditorių reikalavimų įgyvendinimas civiliniame procese būtų apsunkintas.

Nutartis per 20 dienų nuo paskelbimo, o asmens, kurio atžvilgiu nutartis priimta – nuo nutarties nuorašo įtekimo jam dienos, gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

„Autoplius.lt Fast Lap“ nuotr./„Autoplius.lt Fast Lap 2017“ finalas „Nemuno žiede“
„Autoplius.lt Fast Lap“ nuotr./„Autoplius.lt Fast Lap 2017“ finalas „Nemuno žiede“

Kauno rajone esantis „Nemuno žiedas“ yra automobilių ir motociklų lenktynių trasa. 2015 metais ją valdanti bendrovė dėl skolų valstybei paskelbė bankrotą. Šiuo metu įsteigta nauja įstaiga, valdanti trasą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis