Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Buvusios NŽT vadovės byla dėl piktnaudžiavimo pasiekė teismą

Baigus ikiteisminį tyrimą dėl bandymo nuslėpti buvusios Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT) direktorės Daivos Gineikaitės neblaivumo faktą eismo įvykio metu, byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismui, teigiama ketvirtadienį išplatintame pranešime.
Daivos Gineikaitės teisme
Daivos Gineikaitės teisme / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Buvusi NŽT direktorė D.Gineikaitė kaltinama piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, kai 2015 m. pabaigoje neblaivi vairuodama automobilį susidūrė su kitu automobiliu ir savo patarėjui nurodė padėti nuslėpti jos girtumą ir taip išvengti už tai gręsiančios atsakomybės.

TAIP PAT SKAITYKITE: Girta į avariją patekusi NŽT direktorė Daiva Gineikaitė ministrę tikino buvusi blaivi

Taip pat kaltinime buvusiai NŽT direktorei D.Gineikaitei nurodyta, jog ji sukurstė piktnaudžiauti VšĮ Kauno klinikinės ligoninės direktorių Gediminą Abeciūną, jo pavaduotoją Kastytį Grigonį, o jiems piktnaudžiauti padėjo vieno iš ligoninės skyrių laikinai einantis pareigas vedėjas Artūras Šulnius ir slaugytoja Salomėja Skersienė.

Šioje byloje keturi VšĮ Kauno klinikinės ligoninės medikai kaltinami piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi. Bylos duomenimis, kaltinamieji organizavo ir sukeitė buvusios NŽT direktorės D.Gineikaitės kraujo mėginius.

Atlikdami ikiteisminį tyrimą STT pareigūnai rado ir paėmė du kraujo mėginius, o Valstybinės teismo medicinos tarnybos ekspertų išvados patvirtino įtarimus, kad buvo siekiama nuslėpti galimą valstybės tarnautojos girtumo faktą eismo įvykio metu. Ikiteisminio tyrimo eigoje NŽT direktorei D.Gineikaitei skirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų.

STT Vilniaus valdybos pareigūnų atliktą ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Siekiant nustatyti galimas korupcijos rizikos grėsmes šioje srityje, 2016 m. spalio mėn. STT korupcijos prevencijos specialistai atliko teisės aktų, reglamentuojančių transporto priemones vairuojančių ir kitų asmenų neblaivumo ar apsvaigimo nustatymą, antikorupcinį vertinimą. Buvo nustatyta, kad galiojantis teisinis reguliavimas neužtikrina skaidraus tiriamųjų medžiagų paėmimo ir pristatymo į laboratoriją, sudaromos sąlygos gydymo įstaigos personalui elgtis nesąžiningai, nėra užtikrinamas „keturių akių“ principas, taip didinant korupcijos riziką. Reaguodama į STT pastabas Sveikatos apsaugos ministerija parengė naujos redakcijos Medicininės apžiūros neblaivumui ar apsvaigimui nuo psichiką veikiančių medžiagų nustatyti atlikimo metodiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?