Šioje byloje atsakovas yra valstybė, jos atstovas – Teisingumo ministerija. Trečiuoju asmeniu yra patraukti Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.
Teismas paskelbė, kad EŽTT ieškovui yra priteisęs tiek turtinės, tiek neturtinės žalos atlyginimą, jokių naujų faktų apie patirtą žalą byloje nėra.
Vilniaus apygardos teismo sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.
K.Ramanauskas BNS sakė, kad pasinaudos šia teise ir rašys skundą aukštesnės instancijos teismui.
„Nėra Lietuvoje teisybės“, - išgirdęs teismo sprendimą apgailestavo eksprokuroras.
Dėl kriminalinio nusikaltimo reabilituotas K.Ramanauskas teigė, kad po sulaikymo daugiau nei prieš dešimtmetį jam visam gyvenimui buvo sutrikdyta sveikata. Įvykis palietė ir artimųjų sveikatos būklę.
Eksprokuroras prašė priteisti 220 tūkst. litų, kuriuos būtų gavęs kaip prokuroras, jeigu nebūtų buvęs sulaikytas ir nuteistas.
400 tūkst. litų kaišiadorietis prašė valstybės sumokėti kaip neturtinės žalos atlyginimą, nes daug metų patyrė dvasinius ir emocinius išgyvenimus.
Pasak K.Ramanausko, EŽTT jam atlygino žalą už trejų metų laikotarpį, į EŽTT jis kreipęsis dėl procedūrų pažeidimo, o ne dėl žalos atlyginimo. Todėl K. Ramanausko vertinimu, Vilniaus apygardos teismo nagrinėjamas ieškinys yra naujas.
EŽTT 2008-ųjų vasario 5 dieną paskelbė, kad Lietuva pažeidė buvusio Kaišiadorių prokuroro K.Ramanausko teisę į teisingą teismą ir priteisė jam sumokėti 30 tūkst. eurų (apie 105 tūkst. litų) visai patirtai žalai atlyginti, taip pat bylos išlaidoms padengti.
Kaišiadorių rajono apylinkės prokuratūroje dirbęs K.Ramanauskas 2000 metais tapo pirmuoju šalyje prokuroru, už kyšininkavimą nuteistu realia laisvės atėmimo bausme. 2001 metais Aukščiausiasis Teismas vasario 27 dieną paliko galioti žemesnės instancijos teismo nuosprendį, kuriuo buvęs prokuroras už 2,5 tūkst. JAV dolerių kyšio ėmimą buvo nuteistas praleisti pusantrų metų tuometinėje sustiprinto režimo pataisos darbų kolonijoje. Be to, 5 metus jam buvo uždrausta dirbti teisėsaugos srityje, konfiskuota ketvirtadalis jo turto.
Vėliau paaiškėjo, kad paimti kyšį jį įkalbėjo STT darbuotojas. Strasbūro teismas nustatė, kad STT darbuotojo ir vaikystės bičiulio veiksmai neabejotinai turėjo įtakos K.Ramanauskui apsispręsti daryti nusikaltimą, už kurį jis buvo nuteistas.
Be to, nebuvo jokių faktų, rodančių, kad tuometis prokuroras būtų šį nusikaltimą padaręs be jų įsikišimo. Šioje byloje buvo nustatyta, A.Z. kreipėsi į Vidmantą Sadauską, kuris buvo eksprokuroro K. Ramanausko vaikystės draugas, kad padėtų M.N. dėl palankaus sprendimo plėšimo baudžiamojoje byloje.
K.Ramanauskas BNS sakė, kad jo byloje minimas vaikystės draugas V.Sadauskas buvo nušautas šiemet Kaune kovo mėnesį. 45-erių vyro lavonas su šautinėmis žaizdomis rastas mikroautobuse „VW Transporter“, kuris stovėjo Baltų prospekte. Į auką buvo paleisti maždaug septyni šūviai.
Pasak spaudos, neoficialiai V. Sadauskas buvo vadinamas galimu tarpininku tarp Kauno šešėlinio pasaulio grupuočių ir teisėsaugos atstovų. Kalbėta, jog šis, nežinia kuo užsiėmęs asmuo galėjo būti ir kriminalistų informatoriumi. V.Sadauskas dar išgarsėjo 2009–aisiais, kai pareiškė norą dalyvauti Lietuvos prezidento rinkimuose.
Gavęs palankų EŽTT sprendimą, K. Ramanauskas kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą, prašydamas nutraukti jo baudžiamąją bylą reabilituojančiais pagrindais. Šis teismas bylą atnaujino ir paskui nutraukė reabilituojančiais pagrindais. K. Ramanauskas 622 tūkst. litų turtinės ir neturtinės žalos atlyginimą iš valstybės prašė atlyginti už laikotarpį nuo 1999-ųjų sausio 11 iki 2002-ųjų sausio 29 dienos. Tai laikotarpis, kada jis buvo sulaikytas, teisiamas ir atliko bausmę.
Lapkritį Kėdainių rajono apylinkės teismas pradėjo nagrinėti kitą K. Ramanausko bylą.
Advokatu tapęs buvęs Kaišiadorių prokuroras buvo sulaikytas dėl 30 tūkst. litų kyšio ėmimo iš kalinio. Tąkart buvo sulaikytas ne tik K. Ramanauskas, bet ir tuometinis Pravieniškių pataisos namų trečiosios valdybos viršininkas Lionius Demjanovas.
Advokatas kyšininkavimo byloje įtariamas atlikęs tarpininko vaidmenį. Už tai jam gresia iki trejų metų nelaisvės. Piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi įtariamas L.Demjanovas gali būti nuteistas kalėti iki šešerių metų.
Kalinys buvo nuteistas kalėti ilgus metus už sunkų nusikaltimą.
Bylos duomenimis, L.Demjanovas kalinį suvedė su K.Ramanausku. Nuteistasis siekė išeiti į laisvę anksčiau laiko.
L.Demejanovas po sulaikymo buvo nušalintas nuo tarnybos, Pravieniškių pataisos namai laukia Kėdainių teismo nuosprendžio.