Papildyta 11.20 val. Vilniaus apygardos teismas antradienį prieš vidurdienį paskelbė savaitės pertrauką Darbo partijos (DP) juodosios buhalterijos byloje. Proceso dalyviai jau pasiekė prašymų stadiją.
Antradienį kaltinamieji ir jų adokatai teismą informavo, kad teikti savo prašymus šiandieną nėra pasirengę. Teisėjai proceso dalyvius įspėjo, kad per kitą posėdį sausio 29 d. vienu ypu pateiktų visus prašymus, o ne dalį jų – taip siekiama nevilkinti proceso.
Papildyta 11.03 val. Teismas posėdžio metu viešai perklausė 2006 m. vasario 7 d. telefoninį pokalbį tarp tuometinės Darbo partijos finansininkės Marinos Liutkevičienės ir Nijolės Steponavičiūtės.
Vasario 28 d. šios moterys telefonu bendravo dar sykį.
Pokalbiai vyko gana familiariai, bet jų metu pašnekovės aptarė ir su Darbo partijos buhalterija susijusius klausimus.
Papildyta 10.58 val. Per posėdžio pertrauką duodamas interviu Viktoras Uspaskichas žurnalistams pareiškė, kad lengvai pabėgtų nuo Lietuvos teisėsaugos į užsienį, bet to nenori (žr. filmuotą medžiagą apačioje).
Prokuroras Saulius Verseckas savo ruožtu paaiškino, kodėl kaltinamojo V.Uspaskicho pozicija dėl teisinės neliečiamybės, esą leidžiančios dalyvauti Europos Tarybos parlamentinėje asamblėjoje, nėra teisinga. Prokuroras pabrėžė, kad V.Uspaskichui nedraudžiama keliauti į užsienį, tačiau yra finansinė garantija (0,5 milijono litų užstatas), leidžianti tikėtis politiko dalyvavimo baudžiamajame procese.
Pradžia. Tai, kad Lietuvos Seimas panaikino Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę, yra nesvarbu, nes politikas yra Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos narys.
Tokią teoriją antradienio rytą Vilniaus apygardos teisme iškėlė V.Uspaskichas ir jo advokatai, reikalavę išleisti Darbo partijos lyderį į užsienį.
Anot politiko ir jo gynėjų, Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos nariams galioja atskiras teisinis imunitetas.
„Teismas šiandien šiurkščiausiai pažeidė teisės normą ir posėdis šiandien yra neteisėtas!“ – žaibais svaidėsi advokatas V.S.Sviderskis.
Garsus advokatas Vytautas Stanislovas Sviderskis pareiškė: „Turime teisės aktą, kuris skelbia, kad viskas, ką čia šiandien darome, yra neteisėta!“
Europos Tarybos (ET) būstinė yra Strasbūro mieste Prancūzijoje, ET parlamentinė asamblėja vyksta sausio 21–25 dienomis.
Bylą kuruojantis prokuroras S.Verseckas sakė, kad prašymas nepagrįstas, ir siūlė tęsti procesą.
Teisėjų kolegija taip ir padarė. Kolegijos pirmininkė motyvavo, jog Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos nariams imunitetas taikomas kelionės metu. Tuo tarpu Vilniaus teisėjai regi V.Uspaskichą kaltinamųjų suole, todėl nemato kliūčių tęsti bylos nagrinėjimą.
„Teismas šiandien šiurkščiausiai pažeidė teisės normą ir posėdis šiandien yra neteisėtas! Aš prašau, kad tai būtų įrašyta į protokolą!“ – žaibais svaidėsi teisininkas V.S.Sviderskis.
Teisėjų kolegijos vadovė Daiva Pranytė-Zalieckienė, minėjusi, kad yra daromas posėdžio garso įrašas, šio advokato reikalavimo nebekomentavo. „Tęsiame teismo posėdį“, – nukirto teisėja.
Teismas toliau garsina Darbo partijos juodosios buhalterijos bylos medžiagą. Kaip rašė 15min.lt, sausio 11 d. iki darbo dienos pabaigos teisėjai spėjo apžvelgti 150 bylos tomų. Šį antradienį maždaug per pusvalandį teismas pagarsino keliolika tomų, procedūra eina į pabaigą.
10.13 val. bylos medžiagos, kurią sudaro 164 tomai, garsinimas buvo baigtas.
Teismas paskelbė trumpą techninę pertrauką ir ruošėsi klausyti kaltinamosios buvusios DP finansininkės Marinos Liutkevičienės slapta fiksuotus telefoninius pokalbius. Kiti kaltinamieji viešai klausyti įrašų nepanoro.
Teksto papildymus rasite viršuje