Kaip rašoma kalėjimų departamento pranešime, daugiausia mobiliųjų telefonų per devynis šių metų mėnesius paimta Alytaus pataisos namuose – 1 tūkst. 567 (per 2012 m. – 988), Marijampolės pataisos namuose – 1 tūkst. 569 (per 2012 m. – 1 tūkst. 647).
Kaip jau buvo informuota anksčiau, dažniausiai naudojami būdai perduoti nuteistiesiems draudžiamus turėti daiktus yra jų „įšovimas“ savadarbės suslėgto oro patrankos pagalba arba įmetimas į įstaigos teritoriją. Tokiu būdu į įstaigos teritoriją patenka du trečdaliai mobiliųjų telefonų, SIM kortelių, modemų ir kt., likusieji – bandant perduoti nuteistiesiems pasimatymų, lankymų ir kitais atvejais.
Siekiant užkirsti kelią draudžiamų daiktų, ypač mobiliųjų telefonų, patekimui į įkalinimo įstaigas bausmių vykdymo įstaigų pareigūnai nuolat vykdo specialias prevencines, organizacines ir technines priemones. Draudžiamų daiktų patekimo į laisvės atėmimo vietas prevencijos ir išaiškinimo klausimais Kalėjimų departamentas ir laisvės atėmimo vietos aktyviai bendradarbiauja su policijos įstaigomis.
Kalėjimų departamento 2013 m. spalio 21 d. duomenimis, įkalinimo įstaigose laisvės atėmimo bausmes atlieka 9 tūkst. 355 asmenys, 7 tūkst. 246 – nuteistieji, 1 tūkst. 181 – suimtieji.