Dėl išniekinto kryžiaus – baudžiamoji atsakomybė

Klaipėdos apylinkės prokuratūra kartu su Klaipėdos pirmojo policijos komisariato pareigūnais baigė ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą dėl tyčiojimosi iš religinių simbolių bei religinės nesantaikos kurstymo.
Kryžius
Kryžius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kaltinimai pareikšti 40-mečiui neteistam, aukštąjį išsilavinimą turinčiam palangiškiui V. Ž.  Jis bus teisiamas už tai, kad savo socialiniame tinkle nuo 2012 m. liepos iki 2014 m. kovo daugybę kartų talpino religinę nesantaiką kurstančias nuotraukas bei parašus po jomis.

Facebook paskyroje buvo tyčiojamasi iš krikščionybės simbolių, demonstruojant nukirstą kryžių, lyginant jį su mirties simboliu bei nacių naudota svastika, įžeidžiamai atsiliepiama apie katalikybę išpažįstančius tikinčiuosius, kunigus, net popiežių.

Facebook paskyroje buvo tyčiojamasi iš krikščionybės simbolių, demonstruojant nukirstą kryžių, lyginant jį su mirties simboliu bei nacių naudota svastika, įžeidžiamai atsiliepiama apie katalikybę išpažįstančius tikinčiuosius, kunigus, net popiežių. Pavyzdžiui, prie publikuojamos popiežiaus Pauliaus VI audiencijos salės Vatikane nuotraukos padarytas prierašas: „Popiežius Vatikane pasistatė satanistinį sostą velniams!“ ir kt.
 
Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pagal Lietuvos Vyskupų Konferencijos pareiškimą, prie kurio buvo pridėtos trys nuotraukos, publikuotos kaltinamojo socialiniame tinkle.  Pirmojoje buvo pavaizduotas kažkur gamtos prieglobstyje stovintis medinis kryžius, antrojoje – tą kryžių kirviu kertantis vyras ir trečiojoje – jau nukirstas kryžius.
 
„Tyrimas užtruko dėl to, kad turėjome nustatyti tikslią kryžiaus buvimo vietą bei jo išniekinimo laiką. Tuo tikslu kreipėmės į visus Žemaitijos parapijų kunigus, į kultūros paveldo specialistus, Vakarų Lietuvos rajonų policijos komisariatus, žiniasklaidą. Deja, šios pastangos rezultatų nedavė, o tikslią kryžiaus vietą – Šilalės r. esantį Burbiškių piliakalnį – nustatė operatyviniai darbuotojai. Jie surado ir žmogų, kartu su kaltinamuoju vykusį į ekskursiją po Žemaitijos piliakalnius. Jis paliudijo, kad kaltinamasis ekskursijos metu buvo gana ilgą laiką nuo kitų grupės narių atsiskyręs ir nežinia kur dingęs“, – apie kone detektyvu virtusį tyrimą pasakojo jam vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuroras Simonas Genys.

Kad būtent Burbiškių piliakalnyje stovėjo nukirstas kryžius, patvirtino ir vietos klebonas. Jis ir priglaudė neįprastą bylos daiktinį įrodymą – medinį kryžių – savo klebonijoje iki bylos išnagrinėjimo teisme.
 
Byla artimiausiu metu bus nagrinėjama Šilalės rajono apylinkės teisme, joje valstybinį kaltinimą palaikys tyrimui vadovavęs prokuroras.
Už kurstymą prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę kaltinamajam gali būti skirta bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis