Tarp jų – buvęs Krašto apsaugos departamento vadovas Audrius Butkevičius, nepriklausomybės atkūrimo metais aktyviai veikę politikai Egidijus Bičkauskas ir Nikolajus Medvedevas, tuometiniai kriminalinės policijos pareigūnai Vidas Pukinis ir Gediminas Adiklis, buvusios organizacijos „Jedinstvo-Vienybė-Jednošč“ draugovės aktyvistas Aleksandras Smotkinas.
Pirmuosius liudytojus tikimasi apklausti teismo posėdyje spalio 3 dieną. Visus 13 liudytojų numatoma apklausti iki gruodžio vidurio.
Pirmadienio posėdyje teismas nemažai K.Michailovo gynėjų prašymų atmetė. Pavyzdžiui, teismas nesutiko prie bylos pridėti automato tūtelės, kurią vienas iš K.Michailovo advokatų Arūnas Marcinkevičius teigia radęs nelaimės vietoje. Teisėjų kolegijos teigimu, nėra pagrindo manyti, kad ši tūtelė susijusi su įvykiu.
Pirmadienio posėdyje K.Michailovas taip pat pateikė prašymą leisti jam antros instancijos teismo nuosprendžio laukti laisvėje. Teismas dėl to pasisakys antradienį.
Ankstų 1991 metų liepos 31-osios rytą Medininkų pasienio kontrolės poste buvo šaltakraujiškai nužudyti septyni savo pareigas policijos ir muitinės pareigūnai.
Dėl šio nusikaltimo kol kas nuteistas tik vienas asmuo – pernai pavasarį Vilniaus apygardos teismas Latvijos pilietį K.Michailovą (Nikuliną) įkalino iki gyvos galvos.
Šį nuosprendį skundę Lietuvos prokurorai siekia, kad K.Michailovas būtų nuteistas už nusikaltimus žmoniškumui. Nuosprendį skundė ir nuteistasis, kuris kategoriškai neigia savo kaltę.
Lietuvos prokurorai dėl nusikaltimo taip pat kaltina dar tris omonininkus – Andrejų Laktionovą, Česlavą Mlinyką ir Aleksandrą Ryžovą. Jiems išduoti Europos arešto orderiai. Maskva įtariamuosius išduoti atsisako.