Nukentėjusysis 15min.lt pasakojo, kad į sodų bendriją Kauno rajone prie Drąseikių karjero su šeima susiruošė penktadienį vakare.
„Nuvykome gana vėlai. Apie 22 val. žmona antrame aukšte rūpinosi vaikais, o aš kelioms minutėms išėjau atsinešti iš šulinio vandens. Pakeliui mačiau keistoje vietoje paliktą Audi automobilį, dar priėjau pažiūrėti iš arčiau, tačiau nieko įtartino viduje nepastebėjau ir netrukus patraukiau namo“, – pasakojo Donatas.
Kai buvo visai arti savo sodybos, jis išvydo iš sodo namelio sprunkantį nepažįstamą vaikiną. Šeimininkas iškart suprato – tai vagis. Pastarasis nuskuodė prie Donato matytos mašinos, šoko vidun, kur jo laukė bendrininkas, ir jiedu skubiai pasišalino. Donatas bėglį vijosi ir nufotografavo „Audi“ priekį, tačiau po ratais nelindo – nutarė kviesti policiją.
Pareigūnai atvyko maždaug po pusvalandžio ir įformino vagystę. Nusikaltėlis iš sodo namo buvo spėjęs pasičiupti Donato ir jo sutuoktinės pinigines bei moters mobilųjį.
„Aš iškart susitaikiau, kad tų daiktų nebeatgausim, juolab tai nėra kažkoks ypatingas turtas. Tačiau kodėl nenubausti vagies, jei galima jį nesunkiai pagauti, galbūt netgi su įkalčiais?“, – retoriškai klausė Kauno rajono sodininkas.
„Galų gale, esame mokomi elgtis pilietiškai ir tikėti, jog mano policija mus saugo“, – pridūrė pašnekovas.
Apėmė nusivylimas
Donato supratimu, pareigūnai pagal numerius galėjo iškart patikrinti, kam priklauso „Audi“ automobilis.
„Tačiau paskambinęs į Kauno apskrities policiją išgirdau, kad kol kas tyrimas nevyksta, nes Kauno rajono komisariato pareigūnai savaitgaliais poilsiauja, medžiaga kažkam bus perduota tik pirmadienį. Vadinasi, nusikaltėliams duodama laiko jų grobį išparduoti, išparceliuoti. Nesuprantu tokio atsainumo“, – sakė apvogtas vyras.
Jis prisipažino, kad pasijuto paliktas teisėsaugos likimo valiai. „Nei manęs kas nors prašė telefono IMEI kodo, kad galėtų jo ieškoti, nei patarė, kur kreiptis, kad mano vardu nusikaltėliai, pavyzdžiui, neprisirinktų greitųjų kreditų. Tas pareigūnų atsipalaidavimas glumina“, – nusivylimo neslėpė apvogtasis.
Ką gali ir ką suspėja policija?
Pareigūnai visada deklaruoja siekį ištirti kiekvieną nusikaltimą bei suteikti visokeriopą pagalbą jos laukiantiems visuomenės nariams. Tačiau fiziškai teisėsaugos galimybės dirbti 100 proc. operatyviai ir efektyviai – ribotos. Juolab vasarą, kai dalis pareigūnų atostogauja.
Išeitis – planuoti darbus pagal pačios policijos nustatytą vidaus tvarką, siekiant tinkamai sudėlioti prioritetus. Pareigūnai nuolat kartoja, kad negali sau leisti delsti ar vėluoti, kai iškyla grėsmė žmonių gyvybei arba susiklosto kita itin pavojinga situacija. Tuo tarpu turtiniai nusikaltimai, ypač palyginti smulkūs, gali būti tiriami ir neteikiant jiems pirmenybės.
Kauno apskrities ar rajono policijos atstovų komentaro konkrečiai apie Donato papasakotą atvejį 15min.lt tikisi sulaukti antradienį.