Didžiojoje Britanijoje imigrantus prievartautojus gelbėjo tyrėjų aplaidumas

Didžiojoje Britanijoje kilo skandalas paaiškėjus, kad lytinius nusikaltimus padarę užsienio piliečiai galėjo išvengti atitinkamos bausmės, nes policijos pareigūnai paprasčiausiai nepasidomėdavo jų kriminaline praeitimi, rašo Dailymail.co.uk.
Jau keturios savaitės, kai vaikai negali parsivežti į Lietuvą Londone mirusios mamos
Londonas / „Scanpix“ nuotr.

Daugeliu atvejų policininkai nesiaiškindavo, ar šie asmenys anksčiau buvo teisti, teigdami, kad šis procesas pernelyg sudėtingas. Tačiau tyrimą atlikę specialistai tikina, kad išties Europos Sąjungos (ES) piliečių kriminalinės praeities patikrinimas nėra sudėtingas.

Į viešumą iškilus šiai informacijai policijos pareigūnai buvo skubiai paraginti iš naujo patikrinti kai kurių užsienio piliečių praeitį, taip siekiant užtikrinti visuomenės saugumą.

Tyrimas, atskleidęs rimtas policijos pareigūnų darbo spragas tiriant su išprievartavimais susijusius atvejus paviešintas po daugybės siaubingų nusikaltimų, kuriuos Didžiojoje Britanijoje įvykdė užsienio piliečiai.

Kiek anksčiau šalies nacionalinis transliuotojas BBC paviešino savo tyrimo rezultatus, atskleidusius, kad didžiąją dalį nusikaltimų Londone įvykdo užsienio piliečiai.

Tarp užsieniečių dažniausiai nusikaltimus Didžiojoje Britanijoje padaro Lenkijos, Rumunijos ir Lietuvos piliečiai.

Neseniai Vidaus reikalų ministerija paskelbė apžvalgą, atskleidusią, kad policijos pareigūnai kasmet nuodugniai nepatikrindavo dešimčių tūkstančių ES piliečių. Pagal Europos dalinimosi informacija taisykles, pareigūnai turi teisę susipažinti su visų sulaikytų asmenų kriminaline praeitimi. Tačiau praėjusiais metais taip buvo pasielgta su vos 15 proc. iš 30 tūkst. ES piliečių, sulaikytų Didžiojoje Britanijoje.

Nesidomėjimas asmenų, įtariamų išprievartavimais, kriminaline praeitimi galėtų reikšti, kad policijos pareigūnai nesužinojo apie jų anksčiau įvykdytus lytinius nusikaltimus. Patikrinimų nebuvimas taip pat gali reikšti, kad bausmę nusikaltusiems užsienio piliečiams skyrę teisėjai nežinojo, kad, galbūt, teisiami asmenys savo gimtinėje jau buvo teisti už išprievartavimus, nužudymus ar pedofiliją.

Nežinant apie asmens nusikalstamą praeitį, jam galėjo būti skirta daug trumpesnė bausmė ar jis netgi galėjo būti paleistas už užstatą, nors išties visuomenei kelia pavojų.

Minėtoje ataskaitoje pateiktas pavyzdys, kai neįvardintas ES pilietis įsilaužė į 89-erių moters namus ir ją išprievartavo. Prieš įvykdydamas šį nusikaltimą, asmuo buvo suimtas keturis kartus, tačiau nė vienu iš šių atvejų jo praeitis nebuvo patikrinta.

Jei tai būtų buvę padaryta, būtų paaiškėję, kad tėvyneje jam buvo pateikti kaltinimai seksualiniais nusikaltimais ir kad jam buvo išduotas Europos policijos arešto orderis.

Šio mėnesio pradžioje kilo skandalas paaiškėjus, kad į Didžiąją Britaniją buvo įleistas vaikų prievartautojas iš Lietuvos Viktoras Akuličas. Po atvykimo į šią šalį jis sumušė ir išprievartavo moterį.

Neseniai BBC atliktas tyrimas atskleidė, kad vieną iš keturių nusikaltimų Londone įvykdo užsienio piliečiai. Palyginimui, prieš ketverius metus Londone užsienio piliečiai įvykdydavo vieną iš penkių nusikaltimų. Tarp užsieniečių dažniausiai nusikaltimus Didžiojoje Britanijoje padaro Lenkijos, Rumunijos ir Lietuvos piliečiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai