„Informuojame, kad ieškoma močiutė rasta apaugusioje, miškingoje teritorijoje. Ji gyva, šiuo išnešama iš radimo vietos. Atvyksta medikai“, – tokią karštą pirminę informaciją penktadienį per pietus paviešino Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė.
15min pasakojo, kad guvios 86 metų senolės buvo ieškoma nuo antradienio, apmaudžiai neišnaudojus BPC turimos techninės galimybės: jei pati uogautoja būtų skambinusi numeriu 112, sistema automatiškai galėjo nusiųsti gelbėtojams pranešimą apie kuo tikslesnę ieškomo asmens buvimo vietą.
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai apie vykdomą paiešką visuomenę lakoniškai informavo rugsėjo 15 d. rytą: „2022-09-13 Panevėžio r., Žaliojoje girioje, pasiklydo moteris (g. 1936 m.) ir šiuo metu yra dingusi be žinios.“
Vadinasi, panevėžietės buvo ieškoma maždaug 3 paras – po atviru dangumi senolė praleido tris vėsias rudens naktis.
Apie sėkmingą paieškų operacijos galą šiandieną skelbia ir Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyrius.
„Karaliaus Mindaugo Husarų bataliono 24 karių šiandien kartu su policijos pareigūnais vykdyta senolės paieška Panevėžio rajone buvo sėkminga. Bataliono kariai 13.12 val. rado senolę apaugusioje, miškingoje teritorijoje“, – rašoma pranešime.
Senolė, kurios ieškota 3 paras, buvo sąmoninga ir kalbėjo, bet jau negalėjo paeiti.
„Kariai perdavė garbingo amžiaus moterį iškviestai greitajai medicinos pagalbai. Kariai įvykdę iškeltą užduotį grįžo į nuolatinė dislokacijos vietą toliau tęsti tarnybos Lietuvai“, – pažymima Lietuvos kariuomenės atstovų pranešime.
Anksčiau buvo teigiama, kad be artimųjų ir policininkų, į pradingėlės paieškas buvo įsitraukę kariai, medžiotojai, savanoriai, kinologas su šunimi, spanguoliautojos girioje buvo dairomasi ir iš drono.
Trečiadienio rytą senolė dar buvo atsiliepusi mobiliuoju telefonu dukrai ir jautėsi žvali.
Bendrasis pagalbos centras (BPC) šių dramatiškų paieškų kontekste gyventojams priminė apie šiuolaikinę techninę galimybę, kartais leidžiančia išgelbėti žmogaus gyvybę.
Telefonas su „Android“ arba „iOS“ operacine sistema automatiškai 30-čiai sekundžių aktyvina savo turimus imtuvus ir pagal GPS, Wi-Fi arba mobiliojo ryšio siųstuvų radijo signalus pats nusistato buvimo vietą ir jos koordinates koduota žinute išsiunčia numeriu 112. Tereikia, kad pats asmuo, kuriam pagalba reikalinga, paskambintų į BPC.