Neabejingas liudininkas penktadienį 15.52 val. iškart paskambino skubios pagalbos numeriu 112, kai sostinės Linkmenų gatvėje pamatė pavojingus vaizdus.
5 ar 6 vaikų kompanija buvo sugužėjusi ir pramogavo ant tik neseniai užšalusio, vis dar pavojingai plono ledo.
Į iškvietimo vietą atvyko ir policija, ir ugniagesiai gelbėtojai, atitempę valtį.
Kaip 15min sužinojo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriuje, masinės nelaimės, laimė, šiuo atveju pavyko išvengti. Jaunuosius pramogautojus, dar nespėjusius įlūžti, pavyko laiku išprašyti į saugesnę vietą.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos kaip tik šią gruodžio 11-ąją išplatino pranešimą apie šią aktualiją: „Būkite atsargūs: nelipkite ant pirmojo ledo ir nerizikuokite savo gyvybe!“ Tiesa, ši prevencinė informacija labiau skirta žvejams, o ne vaikams ir jų tėveliams. Tačiau esminė gelbėtojų siunčiama žinia, žinoma, yra universali: šiuo metu ledas dar netvirtas ir ant jo vaikščioti ir žvejoti draudžiama.
Kad ledas išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm.
Ugniagesiai priminė, jog ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 cm. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai, o taip pat arti krūmų, medžių, nendrių. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliukai, vanduo iš gamyklų, yra šaltinių. Ypač atsargiems reikia būti ir prie kranto, nes čia ledas silpnesnis ir jame gali būti įtrūkimų. Ledas labai pavojingas ir atodrėkių metu.